Wypelnia obowiazki jako matka

Temat przeniesiony do archwium.
Regardless mental health condition fills her duties as a mother and cares about her relationship with a husband who is very supportive.

Czy zdanie jest poprawne?
Mimo problemów psychicznych spenia swoje obowiázki jako matka i dba o relacje z mezem, ktory jest bardzo wspierajacy.
Despite her ... , she fills ...
po regardless czegos brakuje
brakuje tez podmiotu, ale czasownik tez nie pasuje, fill to mozna naczynie wypelnic, a nie obowiazki: fulfils
takes care of
mąz jest jeden: jej maz
w zwiazku z tym, ze maz jest jeden, przecinek przed who
A czy przedimek przed 'husband' jest ok?
@labtes - piszę o tym :-)
Tak, piszesz, tylko pospieszyłeś się kilka sekund z odpowiedzią i jej nie widziałem :)
her husband, who is very supportive OK = she has a husband. He's very supportive.

a husband who is very supportive OK
= she has a kind of husband who's very supportive.

@Labtes
Hej, co tam? Słyszałeś, że Bret Weinstein stał się antyszczepem? Shame on the guy!
Cytat: zielonosiwy
her husband, who is very supportive OK = she has a husband. He's very supportive.

a husband who is very supportive OK
= she has a kind of husband who's very supportive.

gdyby to napisal native, tobym się zastanawiał, jak zinterpretować takie uzycie przedimka, ale tu autorka raczej nie kierowala sie taka intuicja jezykową :-)
:-)
Cytat: zielonosiwy
@Labtes
Hej, co tam? Słyszałeś, że Bret Weinstein stał się antyszczepem? Shame on the guy!

Z tego co wiem to nie jest przeciwny szczepionkom, ale wprowadza do myślenia dychotomicznego o nich krytykę, inna perspektywę i niuans :)
Słyszałeś o tym od Sama? :)
ja napisalkam moja odpowiedz w innym watku.
Prosze nie pisac tych samym pytan w wiecej jak jednym watku - ludzie sie gubia w ktorym maja odpowiadac...
Cytat:
ale wprowadza do myślenia dychotomicznego o nich krytykę, inna perspektywę i niuans :)

Podczas globalnej pandemii? Kiedy szczepionki są jedyną szansą z jej wyjścia? Ciekawe czy na Titanicu Bret też by poddawał w wątpliwość skuteczność łodzi ratunkowych. No bo przecież zawsze jest jakaś szansa, że mogą być dziurawe, nie?

NB żaden guru antyszczepionkowy nie mówi wprost, że jest przeciwny szczepieniom: oni tylko "zadają pytania" i "przywołują fakty". Tylko to właśnie prowadzi do irracjonalnego strachu i realnych konsekwencji dla zdrowia publicznego.

tak więc nawet jeżeli Bret ma dobre intencje, to dawanie swojego podcastu jako platformy dla różnej maści dezinformacji jest niezwykle szkodliwe. I niestety ta pandemia nas też uczy, że skądinąd inteligentni ludzie mogą swobodnie się wypowiadać o dziedzinie, o której nie mają zielonego pojęcia i nie mając wyrobionego mechanizmu weryfikacji przekonań brną dalej w swojej ignorancji.

Cytat:
Słyszałeś o tym od Sama? :)

Też, ale nie tylko, bo już kilka tygodni temu było głośno o kuriozalnym wywiadzie Breta z samozwańczym "wynalazcą" szczepionki mRNA.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie