Trzy krótkie ogłoszenie.Proszę o sprawdzenie!!

Temat przeniesiony do archwium.
Bardzo prosże o sprawdzenie błędów w tych trzech ogłoszeniach. Bee bardzo wdzięczna. :)

1)
I am looking for a flat near Walia. I am interested in a small, heat and clean flat. I can pay one hundred pounds. You can call on my mobile phone [tel].

2)
I am looking for a english-speaking a baby-siter. This person will do the shopping and go for a walk with children. She must look after my two children from the 8 a.m to the 5 p.m. I am looking for a careful, reliable and experienced person. She must has a special qualifications. I can pay for one hour ten pounds.

3)
I want to organize masque for children with occasion of carnival. These children live in orphanage's home/ children's home (dom dziecka). I am looking for a sponsors. This party will take place on Saturday February, 16th. We will buy food and gift for children for received money. We will also pay a local. I would be appreciate if you contacted me as soon as possible. My telephon number is [tel].
Drogi Patiku:)

gdy piszesz cena którą za coś oferujesz pisze się cena za czas
na przykład : 100 pounds PER week/hour/month

W przypadku 1 powinno byc:
1000 pounds per (czas)
w 2:
10 pounds per hour

pozdrawiam serdecznie
W przypadku 1 powinno byc:
100 pounds per (czas)


przepraszam za pomylke
Dziękuję Ci serdecznie :)

Może ktoś sprawdzi pozostałe błędy gramatyczne?
Witaj :)

1)
I am looking for a flat near Walia. I am interested in a small (ja bym tu wpisala ile metrów kwardarowych lub ile pokoi, bo każdy może co inne uważać za małe), heat and clean flat. I can pay one hundred pounds (PER czas). You can call (ME) on my mobile phone [tel].

Moje propozycje poprawek napisałam w nawiasach:)
Pozdrawiam :)
1)I am looking for a flat near 'Walia' (a gdzie jest Walia? czy to nie Wales?) I am interested in a small, CENTRALLY HEATED and clean flat. I can pay £100 per ...You can call ME ON [tel].
2) I am looking for a english-speaking 'a' ('a' niepot) baby-siter. This person will do the shopping and go for a 'walk' (tylko jeden?) with THE children. She must look after my two children from 'the' (niepotrz) 8 a.m to 'the' (the niepotrz) 5 p.m.
She must haVE 'a' (niepotr) special qualifications. I can pay 'for one hour ten pounds' (£10 per hour).
3) I want to organize 'masque' for children ON THE occasion of A carnival.
These children live in AN orphanage (tutaj dokladnie orphanage - niemaja rodzicow, dom dziecka -tymczasowo). I am looking for 'a' (niepotr)sponsors.
We will buy food and giftS for THE children 'for received money' FROM THE SPONSORSHIP. We will also pay a 'local' (ale local co?). I would 'be' (be niepotr) appreciate if you contacted me as soon as possible. My telephonE number...
We will also pay a 'local' (ale local co?)----> Zapłacimy rownież za lokal (np. restaruracje, salę do wynajęcia)
Dziekuję bardzo :)
... We will pay a local ...(tak, tak, ale 'local' to niestety jest po polsku, chocial 'local' znaczy najblizszy pub po ang) ...We will pay for the venue.
znalazłem jeszcze jedno małe przeoczenie w zdaniu nr 2
I am looking for AN english-speaking baby-siTter.
Temat przeniesiony do archwium.