List i pocztówka - prośba o sprawdzenie

Temat przeniesiony do archwium.
Mogłby mi ktoś sprawdzić list i pocztówke jakie napisałem. Chodzi mi o liczbe pkt jakąbym dostał na maturze. Z góry dzięki.

Przebywasz na obozie sportowym. Napisz pocztówke do znajomego w Anglii.
- Poinformuj go, gdzie spędzasz wakcje.
- Podaj powód, dla którego zdecydowałes się wziąć udział w tym obozie
- Napisz, w jakich zajęciach sportowych bierzesz udział.
- Wspomnij o planowanym spotkaniu ze znanym sportowcem

Postcard
I'm in the sport traning camp. I decided to take part in this sport traning camp because it is amusing experience. We usually play football and basketball but sometimes we run across the lake. In the plane our camp, we have meeting with Ronaldo.

Po maturye postanowieđ wzjecha na rok do anglii. Zredaguj list do kolegi mieszkającego w Londynie.
- Poinformuj go o Twojej decyzji i podaj przyczynę
- opisz negatywną reakcję Twoich rodziców i napisz, jak Ci się udało och przkonać do tego pomysłu.
- poinformuj, kiedy masz zamiar wuyjechać z Polski i poroś o pomoc w znalezieniu mieszkania.
- Zapytaj o koszty utrzymania w Londynie oraz sposób dojazdu z lotniska do centrum miasta.

Dear Tommy
I'm going to go to the England for a year.
I decided to go to the England because I need a lot of money to pay my study.
My parents didn't agree for my treavel so they didn't give me permission to travel. I said to them that they didn't have enaugh money to pay my study so I must go. After they let me go to England.
I'm going to leave from Poland 30 May. I ask you about help. Do you check me some small flat.
How much will I pay for boarding and rent some flat in London? how will I go from the airport to the city center.
Thanks for everything. We will meet soon.
Oczywiście wszędzie w tekstach są akapity.
Postcard
I'm AT the sport traning camp. I decided to take part in this
sport traning camp because it is 'amusing' (co tam takiego smiesznego jest?) experience. We usually play football and basketball but sometimes we run across the lake (nie, chyba nie, chodzenia czy biegania po wodzie to jakos nie widze). In the 'plane' (co to?) our camp, we have A meeting with Ronaldo.

Dear Tommy
I'm going to go to the England for a year.(czy masz na mysli NA rok czy za rok?) I decided to go to the England because I need a lot of money to
pay FOR my 'study' (tak, ale study czego? czy nie studies?-jest roznica)
My parents didn't agree 'for my travel' (nie, with me trevelling) so they didn't give me permission to travel. I 'said to them that' (told my parents that)they didn't have 'enaugh' (enough)money to pay FOR my studIES so I must go. After (po? oni pozwolili- ale po czym ...after THAT) they let me go to England.
I ask you 'about'(FOR) help. 'Do you check me some small flat'(zmien to - co masz na mysli?) How much will I pay for board and rent OF some flat in London?
How will I 'go' )GET) from the airport to the city centRE.
amusing - miało być niesamowite doświadczenia
across the lake - biegamy wogół jeziora
plane - w palnie mamy spotaknie...
for a year - na rok
chciałem powiedzieć generalnie studnia nie studnia czegoś tam
Czy mogłbyś mi poszukać mieszkania

było center i było enough - błąd w przepiswaniu.

Dzięki wielkie, a jakie mniej więcej były by za to noty????
amusing - miało być niesamowite doświadczenia-ale AMUSING to nie znaczy niesamowite - zobacz w slowniku - (wiem, ze masz na mysli amazing- zauwaz ze literki robia duza roznice - slowa wtedy znacza calkowicie cos innego)
across the lake - biegamy wogół jeziora - across to nieznaczy wokol
plane - w planie mamy spotkanie...(dlaczego robisz literowki w kazdym slowie?) We plan to...
for a year - na rok - to jest ok
chciałem powiedzieć generalnie 'studia' nie 'studnia czegoś tam' (studia to sa studies)
Czy mogłbyś mi poszukać mieszkania - can you help me to find a flat?
było 'center' (aha to chyba AmE) i było enough - 'błąd w przepiswaniu' (to moze troszeczke wolniej przepisuj - trudno wtedy wiedziec, czy sa bledy czy literowki).

« 

Studia językowe