proszę o sprawdzenei i poprawę tekstów

Temat przeniesiony do archwium.
1)(najpopularniejsze formy spędzania wolnego czasu przez polskich nastolatków)
In Poland today, fewer and fewer teenagers are playing games outsine withe their friends; most teenagers prefer playing computer games on their own. Polish teenagers practise sport more than their friends from UK. In poland the most popular sport is football every boy likes it, the second sport is running. In the weekends teenagers are go to the cinema, shops or clubs. Some teens give them free time to study.

W Polsce dziś coraz mniej nastolatków uprawia sporty na świeżym powietrzu z przyjaciółmi; nastolatkowie najbardziej preferują gry komputerowe w ich domu. Polscy nastolatkowie uprawiają więcej sportu niż ich koledzy z WB. W Polsce najpopularniejszym sportem jest piłka nożna, każdy chłopiec to lubi, drugim z najpopularniejszych sportów jest bieganie. W weekendy nastolatkowie chodzą do kina, sklepów albo do klubów. Niektórzy nastolatkowie poświęcają swój wolny czas na naukę.

2) (napisz jak ty lubisz spędzać swój wolny czas)
When i have a leisure time i watch TV, play computer games or reading books . I sometimes surf in the internet a few hours in day. In my free time I like also swiming or running. In summer i like to ride on my bike on my motorbike. In winter I usualy stay at home and read adventure books or I learning myself I don't like leraning too many time so i watching TV or do any exercises.

Kiedy zostaje w domu i mam wolny czas oglądam tv, gram na komputerze albo czytam książki. Czasami serfuje w internecie kilka godzin dziennie. W wolnym czasie lubię tez pływać albo biegać. Wiosną lubię jeździć na rowerze albo na motorze. Zimą zwykle siedzę w domu i czytam książki przygodowe albo się uczę, nie lubię się za dużo uczyć więc oglądam TV albo ćwiczę.

3) The best place to meet new friends is a party. Second place when you can meet interesting people is school. Most friends we are meet in high school and at work. Good place to meet new friends is your own home and computer with an internet connection. You can chat with thousand of people from all over the world and meet friends.

Dobrym miejscem do poznawania nowych przyjaciół jest impreza. Drugim takim miejscem gdzie możesz poznać interesujących ludzi jest szkoła. Wielu przyjaciół poznajemy w szkole i w pracy. Dobrym miejscem do poznawania nowych przyjaciół jest twój własny dom i komputer podłączony do sieci. Możesz rozmawiać z tysiącami ludzi z całego świata i zawierać znajomości.

4) (opisz cechy osobowości i wygląd idealnego przyjaciela)
My ideal best friend should be teenager and he must very good get me. It was good if he have same hobby how I. I like funny people, so my bestfriend can't be too serious. I'am nice and kind and i look for it for my friend. My best friend musn't be pretty but he could be athletic. Really bestfriend must help me in trouble.

Mój idealny przyjaciel powinien być nastolatkiem i musi mnie bardzo dobrze rozumieć. Byłoby dobrze jeśli miałby takie same hobby. Lubię zabawnych ludzi więc mój najlepszy przyjaciel nie może być za poważny. Jestem miły i uprzejmy i oczekuje tego samego od mojego przyjaciela. Mój najlepszy przyjaciel nie musi być ładny ale może być wysportowany. Prawdziwy przyjaciel musi wspierać mnie w kłopotach.

5) (sposoby podtrzymawania znajomości)
Most popular way to alive friendship is common hobby. Other way are common travels and often conversations with your friend. For friendship alive important are often meeting and long conversations. You should be in regular contact with your friend.

Najpopularniejszym sposobem utrzymywania przyjaźni jest wspólne hobby. Inny sposób to wspólne wycieczki i częste rozmowy z twoim przyjacielem. Dla utrzymania przyjaźni ważne jest częste spotykanie się i długie rozmowy. Powinieneś być w stałym kontakcie z przyjacielem.
Wczoraj poprawilam do nr. 4.
https://www.ang.pl/prosze_o_sprawdzenie_tekstow_60001.html
Ale jak widze, to nawet nie naniosles moich poprawek - to po co mam dalej to robic?
siadałem dziś kilka godzin nad tym tekstem i naniosłem kilka poprawek a niektóre rzeczy napisałem trochę inaczej, dziękuje za poprawę mojej wczorajszej pracy być może nie zauważyłem wszystkich poprawek ale starałem się to zrobić jak najlepiej i zmienić odpowiednio tekst. Dlatego proszę o poprawę mojej pracy, dla lepszego przekazania treści o jaką mi chodzi pod każdym podpunktem napisałem tłumaczenie. Mam nadzieję ,że ktoś mi pomoże ,ponieważ do czwartku muszę to oddać i chciałbym dostać 4.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie