Rozmówki - Prośba do znających temat

Temat przeniesiony do archwium.
Witam. W poniedziałek będę miał "przyjemność" zdawania matury ustnej z języka angielskiego. Postanowiłem zrobić sobie parę przykładowych rozmówek sterowanych i tu pojawia się moja ogromna prośba aby ktoś, jeśli może sprawdził mi ewentualne błędy które popełniam. Z góry wielkie dzięki!!!

1. Jesteś w Londynie. Chcesz zmienić rezerwację biletu do Polski. Dzwonisz do przedstawiciela British Airways.
-Podaj szczegóły dotyczące aktualnego biletu.
-Spytaj o najbliższe wolne terminy lotu do Polski.
-Dokonaj reserwacji.

*Good morning. I have a ticket to Poland at tommorow, but i can't fly. That is one-person-ticket in businness class. Are any free flights to Poland in day after tommorow or later? Can you booked one ticket for name Kowalski?

2. Przyjechałeś do kolegi do Londynu autobusem. Opowiedz mu o:
- Trasie podróży
- Awarii autobusu
- Wrażeniach z podróży

*The travel was very, very long. We drove along Germany and Netherland. Near Hannower our bus has got a breakdown! I think, that was the horiibles travel in my life.

3. Twoja koleżanka z Londynu odwozi Cię samochodem na lotnisko. Widzisz, że lubi szybką jazdę.
-Spróbuj ją przekonać, że jest to niebezpieczne.
-Nie zgódź się z jej argumentami i podaj inne
-Wyraź nadzieję, że nie spowoduje wypadku.

*I think, that is very dangerous for us. I disagree your opinion. So many people die in car-accident. I hope, we get to the airport heathly.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia