Co to za słowo?

Temat przeniesiony do archwium.
Nie to, że się obijam, ale męczę się, bo nie mam pomysłu. Jakbym wiedział, co mam wstawić po polsku, to pewnie i po angielsku bym wiedział. Tzn. właściwie domyślam się, co mógłbym wstawić, ale w jednym z przypadków na pewno nie chodzi mi o słowo na 'N' :/

1. It must be c_ _ _ _ _ _ _ _ _ so it is quick and easy to prepare. You'll find all this - and more - in Grow Baby products.

2. It must be n_ _ _ _ _ _ to protect him from allergies

Macie jakieś sugestie? Mi nic nie wpada na myśl, z resztą przykładów spokojnie dałem radę.
a gdybym na to pierwsze 'convenient' powiedział? Bo to też może być w sensie łatwe itd., cholera, ale coś mi tu nie pasuje :/
convenient nie pasuej o tyle, ze 'quick and easy to prepare' jest jakby definicją convenient, a 'it must be' raczej nie wprowadza definicji.
w drugim może neutral?
2. wydaje mi sie ze jest "natural". Jeszcze sie zastanawiam na 1. Kojarzy mi tez "convenient", ale dalej po mysle.
A te zdania są z jakiegoś ciągłego tekstu? Wiadomo, co to jest to "it"?
natural - jasne!
>natural - jasne!

Przecież produkty naturalne jak najbardziej powodują alergię :)
This is "marketing" it doesn't have to be TRUE! LOL
a o dziwo nauczyciel był zadowolony, że trafiłem, bo 'convenient' jest jak najbardziej poprawne ;) i tak też było w kluczu odpowiedzi, a faktycznie to drugie to 'normal' - wyraz banalnie prosty, a zlamiłem :) nie, to nie są zdania z dłuższego tekstu, tak bym się połapał, to po prostu pojedyncze zdanka
heh, to co wydaje się oczywiste... to najtrudniej na to wpaść ;) ja szczerze mówiąc, o ile trafiłem w to pierwsze, o tyle myślałem trochę inaczej nad tym drugim zdankiem :) pomyślałem analogicznie po polsku
'to musi być ......, by uchronić go przed alergiami' i myślałem, że w miejsce kropek pasowałoby coś typu "skuteczny" - efficient/efficacious, no ale to już nie było na "N" i liczba kropek się nie zgadzała :)

a przez to, że te zdanka są pojedyncze, nie z kontekstu, to też wprowadziło mnie w błąd, bo autorowi chodziło o co zupełnie innego, choć szczerze mówiąc, nie cierpię takich zadań ;) wolę głowić się nad FIZYKĄ ;)

niemniej jednak dziękuję wszystkim za pomoc i za wspólne główkowanie :D hehe
heh, to co wydaje się oczywiste... to najtrudniej na to wpaść ;)

Faktycznie trudno wpaść na to, że mają wyjść zdania bez sensu.
Ja tego nie układałem. :)
Widocznie jakis "geniusz" pisal klucz odpowiedzi.
Hm, moze czas zmienic ksiazke? Kto jest autorem?
Wiesz co pakk? Wiem, że on to brał z książek Matura Success jakieś wydanie dla nauczyciela [tam z tyłu są takie arkusze z ćwiczeniami dla uczniów ze słownictwa]. Tylko nie powiem Wam, czy to była Matura Success Intermediate, czy Upper-Intermediate.

Nieważne. :) Ostatnio robię rewolucję w książkach i zaczynam kupować wszystko pod kątem CAE. Studia w Australii mi całkowicie odwaliły, a do matury mam w sumie dwa lata. ;) Pozdrawiam, mam problem z wyborem czegoś pod takie no... konkretne słownictwo :) w zasadzie Grammar/UoE już wybrana, Writing też, listening poprawiam słuchając naprawdę dużo australijskiego radia. W zasadzie to ostatnio przerąbałem trochę kasy na to... może się opłaci? Mam nadzieję :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Olimpiada języka angielskiego