Recenzja ,,Ciekawy przypadek Banjamina Buttona''.

Temat przeniesiony do archwium.
Curious Case of Benjamin Button
In my opinion the ,,Curious Case of Benjamin Button``is the best tragedy and he most touching. Ths film was nominated to 13 times to Oscars, comparable with ,,Titanic'' 14 nominates. .The leading role act brillant and handsome Brat Pit as Benjamin Button and beautiful talented Cate Blanchett as Benjamin`s girlfriend. This movie was produced in 2008. This movie was base on story of F. Scott Fitzgerald.

This is story about a human who was born as eighty years men who is becoming older with the passage of time. His father leave him and the good people adopt him in retirement home. His mind was like mind child but his body was like old-men. Then he falls in love in a beautiful woman.

The list of actors is magnificent, most of them was nominated to Oscar. The acting of everybody is excellent. I`m an impression of sensational playing Bratt Pitt and Cate Blanchett.The screenplay is fantastic too. Sometimes is very sad and touching, but sometimes is very romantic and amusing. When I was watching this film I was surprised the soundtrack. The soundtrack was intense, touching.

I think that this movie was good for people who like tragedy, romantic, adventure story. This is story about feelings to other person and about the tragedy of life. This movie includes important topics in life everyone.
Ta historia jest o człowieku, który urodził się jako 80 latek i który stawał się coraz starszy z upływem czasu. Jego ojciec porzucił go ale dobrzy ludzie przygarnęli do do domu starców. Jego umysł był jak u małego dziecka ale jego ciało jak u starca. Zakochał się w pięknej kobiecie.

Lista aktorów jest świetna, wiele z nich było nominowanych do Oscara. Gra wszystkich z nich jest doskonała. Jestem pod wrażeniem gry Bratta Pita and Cate Blanchett. Scenariusz jest fantastyczny też. Czasem jest bardzo smutny i wzruszający, ale czasami bardzo romantyczny i zabawny. Kiedy oglądałam ten film byłam zaskoczona ścieżką dźwiękową. Ścieżka dźwiękowa była przejmująca i wzruszająca.

Myślę, że ludzie, którzy lubią, tragiczne, romantyczne i przygodowe historie muszą zobaczyć ten film. To jest historia o uczuciach do innej osoby i tragedii życia. Ten film porusza ważne tematy w życiu każdego z nas.

Dziękuje wszystkim za Przetłumaczenie! ;]
TO jest tekst po polsku, by każdy mógł domyślic się znaczenia tekstu ;)


Uważam, że ,,Ciekawy przypadek Benjamina Buttona'' jest najlepszą tragiczną i wruszającą historią. Ten film nominowany był 13 razy do Oskara, porównywalny z ,,Titanikiem'' 14 nominacji. Głowną rolę gra świetny i przystojny Brat Pit jako Benjamin Button i piękna, utalentowana Cate Blanchett jako dziewczyna Benjamina. Ten film był wyprodukowany w 2008. Oparty był na książce F. Scott Fitzgeralda.

Ta historia jest o człowieku, który urodził się jako 80 latek i który stawał się coraz starszy z upływem czasu. Jego ojciec porzucił go ale dobrzy ludzie przygarnęli do do domu starców. Jego umysł był jak u małego dziecka ale jego ciało jak u starca. Zakochał się w pięknej kobiecie.

Lista aktorów jest świetna, wiele z nich było nominowanych do Oscara. Gra wszystkich z nich jest doskonała. Jestem pod wrażeniem gry Bratta Pita and Cate Blanchett. Scenariusz jest fantastyczny też. Czasem jest bardzo smutny i wzruszający, ale czasami bardzo romantyczny i zabawny. Kiedy oglądałam ten film byłam zaskoczona ścieżką dźwiękową. Ścieżka dźwiękowa była przejmująca i wzruszająca.

Myślę, że ludzie, którzy lubią, tragiczne, romantyczne i przygodowe historie muszą zobaczyć ten film. To jest historia o uczuciach do innej osoby i tragedii życia. Ten film porusza ważne tematy w życiu każdego z nas.

Dziękuje wszystkim za Przetłumaczenie! ;]
I baaardzo proszę o szybkie poprawienie tekstu.
ja nie mam zamiarow sie domyslac i czytac tekstow po polsku, sprawdze ang., wersje.
I znowu jakas awersja do uzywania przedimkow, jak wy to sie uczycie. Kazde zdanie bez poprawnego 'a' i 'the' jest niegram.

THE Curious Case of Benjamin Button
In my opinion the "Curious Case of Benjamin Button"is the best
tragedy and 'he' (to znaszy kto? film? B. Button, nie jest jasne dla mnie) (a gdzie czasownik?) most touching. Ths film was nominated 'to' (nie rozumiem uzycia 'to' tutaj- po co, niepotr) 13 times 'to' FOR THE Oscars, comparable with "Titanic'S" 14 'nominates' NOMINATIONS. The leading role (tu brakuje czasownika) 'act brillant' (zle czesci zdania, napisz to poprawnie) and handsome Brat 'Pit' (ortog) as Benjamin Button and A beautiful talented Cate Blanchett as Benjamin`s girlfriend.
This movie was 'base' (zly czas, tutaj mowisz o przeszlym) on THE story of F. Scott Fitzgerald.
This is A story about a human who was born as AN eighty 'years men' (a jakich dwucjh mezczyznach tutaj mowisz?) who is becoming older with the passage of time. His father 'leave' (ale tutaj ma byc czassownik dostosowany do 3os.l.poj) him and the good people adopt him in A retirement home. His mind 'was' IS like THE mind OF A child but his body was like THAT OF AN old-'men' (dlaczego tutaj nie rozrozniasz l. poj MAN, od l. mnogiej MEN-pisz to poprawnie, bo sie wsciekne). Then he falls in love 'in' WITH a beautiful woman.
The list of actors is magnificent, most of 'them was' (przeciez 'tham' signalizuje ze jest wiecej jak jedna osoba, dlaczego napisalas 'was' ktory sie odnosi do l. poj?) nominated 'to' FOR AN Oscar. 'The acting of everybody' (napisz to inaczej...Everybodys'...) is excellent. 'I`m an impression of' (tego nawet nie rozumiem) sensational playing OF Bratt Pitt and Cate Blanchett. Sometimes (ale co? nie napisalas) is very sad and touching, but sometimes (ale co? mam zgadywac?)is very romantic and amusing. When I was watching this film I was surprised BY the soundtrack.
I think that this movie 'was' IS good for people who like tragedy,
romantic, adventure story. This is A story about THE feelings 'to' FOR 'other' ANOTHER person and about the tragedy of life. This movie includes important
>topics in 'life everyone' (zla kol slow).
Dobra koleś nie denerwuj się tak. Pisałam to bardzo szybko, a poza tym mam dopiero 14 lat, więc chyba nie musze znac perfekcyjnie angielskiego. ;/
po to są te pytania, żebyś potem nie popelniała takim samych błędów, tylko najpierw się zastanowiła.
I jeżeli nie wiesz, z kim rozmawiasz, lepiej nie mów mu per 'koleś'.
Przepraszam i dziękuje za cenne wskazówki. ;]
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie