opowiadanie

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, mam do napisania opowiadanie po angielsku, jak narazie napisałam w wersji polskiej i zaczęłam tłumaczyć po angielsku. Jednak nie jestem pewna jakich czasów używać, ciężko mi dobrać odpowiednie zwroty itd. byłabym wdzięczna gdyby ktoś zechciał mi przetłumaczyć to opowiadanie. Dziękuję

W ostatnie wakacje pojechałam na obóz młodzieżowy do Hiszpanii. Miałam tam spędzić 2 tygodnie. Byłam troszkę przestraszona ponieważ jechałam tam sama i nikogo nie znałam. Jestem jednak bardzo gadatliwa i szybko nawiązuję kontakty.

Last summer I went to youth camp in Spain. I had to spend two weeks there. I was a little scared because I was going there alone and nobody knew.However, I am very talkative and quickly build new relationships.

Kiedy zajęłam miejsce w autokarze podeszła do mnie dziewczyna i zapytała czy może usiąść obok mnie, oczywiście się zgodziłam. Podróż miała być bardzo długa i męczona, więc miałam nadzieję że ją polubię i będzie nam się dobrze rozmawiało. I na szczęście się nie myliłam. Ania była bardzo miła i sympatyczna, miałyśmy wiele wspólnych tematów a podróż minęła nam bardzo szybko i przyjemnie. Kiedy dotarłyśmy do słonecznej Hiszpanii przydzielono nas do pokoju z 2 innymi dziewczynami, które zdawały się być niemiłe. Nazywały się Ula i Ala. Już pierwszego dnia śmiały się i odgadywały mi. Dla Ani były bardziej miłe niż dla mnie, ale ona wolała spędzać ze mną czas i nie zwracała na nie uwagi.
Pewnego dnia kąpałyśmy się wieczorem w morzu, było ciemno więc zostawiłam swoje rzeczy na plaży. Kiedy wyszłam z wody okazało się, że wszystko zniknęło. Miałam tam ciuchy, telefon oraz trochę pieniędzy. Ania długo pomagała mi w szukania zaginionych rzeczy jednak po długim czasie nie udało się nic znaleźć. Byłam bardzo zła i smutna przez swoją głupotę. Kiedy wróciłyśmy do hotelu Ala i Ula siedziały w pokoju bardzo rozbawione, nie wiedziałam dlaczego. Następnego dnia kiedy wstałam Ania podała mi moje skradzione rzeczy. Wytłumaczyła, że podsłuchała wczoraj rozmowę Uli i Ali, które mówiły że to one zabrały moje rzeczy. Ania poszła z tą wiadomości do wychowawcy obozu, który bardzo się zdenerwował i dziewczyny musiały ponieść odpowiedzialność za swój czyn. Zostały odesłane do domu.
Ania okazała się wspaniałą przyjaciółką.Zrobiła na mnie wrażenie. Do końca obozu bawiłyśmy się razem świetnie.
Pozwol ze poprawie,, to czesc ktora samodzielnie przetlumaczylas

Last summer I went to youth camp in Spain. I planned to spend two weeks there. I was a little scared because I was going there alone and I didnt know anyone.However, I am very talkative and quickly make friends.

Komentarz: I had to- znaczy "musialam".. wnioskuje ze nie zostalas zmuszona tam jechac,, wiec lepiej uzyc czasownika planowalam "planned" a moze takze zamierzalam (was going to) albo "intended"
nawiazywac kontakty- jest taki idiom "make friends"


Chciałabym prosić o poprawienie błędów.


When taken the place of the coach came up to me and asked if she could sit next to me, of course I agreed. The journey was supposed to be a very long and maimed, so I hope you will like it and we will be talking well. And, fortunately, is not wrong. Anne was very friendly and nice, we had many common themes and the journey passed very quickly and pleasantly. When we arrived to sunny Spain, assigned us to a room with two other girls who seemed to be unpleasant. Were called Ala and Ula. On the first day laughing and talking about me behind my back. For Anne were more than nice to me, but she preferred to spend time with me and did not pay any attention.

One day in the evening swimming in the sea, it was dark so I left my stuff on the beach. When I left the water turned out that everything was gone. I was there, clothes, phone and some money. Anne helped me a long time in search of missing things after a long time but could not find anything. I was very angry and sad for his stupidity. When I went back to the hotel Ala and Ula in the room sat a very playful, I did not know why. The next day when I woke up Anne gave me my stolen things. She explained that she overheard a conversation yesterday Uli and Ali, who said that they took my things. Anne went to that message to the educators of the camp, who was very upset and the girls have to take responsibility for his crime. Were sent home.

Anne was a wonderful friend. She was impressed me. By the end of the camp we were together and spent a nice time.
Tekst, który napisałaś po polsku jest za zbyt trudny dla Ciebie. Czy Ty to sama tłumaczyłaś na angielski? Wyglada to na tłumaczenie z translatora.
nie nie przetłumaczyłam tego sama ponieważ nie bardzo potrafię. Czy mogłabym Cię prosić o pomoc i o ewentualną zmianę tekstu ?
Zrobienie tego za Ciebie to nie jest pomoc.

Dlaczego chcesz to tłumaczyć? Napisz opowiadanie od razu po angielsku używając konstrukcji gramatycznych, które już znasz. Pisz prostymi zdaniami i nie tłumacz dosłownie z polskiego. Jeśli jakiegoś wyrażenia nie znasz i nie możesz go znaleźć w słowniku, to zastąp go innym słowem.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Programy do nauki języków