Past Simple czy Past Continous

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, mam do wyboru zastosowanie albo past simple albo past continous i nie rozumiem czemu czasami wybrano dany czas. Przykłady:

1.I drove/was driving home last night when suddenly the police stopped me.
Odpowiedź: drove
Dlaczego nie was driving ? Przecież wydarzyło się to w jakimś momencie w przeszłości.

2.We went/were going to Mexico on holiday last year.
Odpowiedz: went.
Dlaczego nie were going ? Przecież wydarzyło się to w jakimś momencie w przeszłości.

3.I waited/was waiting for him tree hours.
Odpowiedź: waited.
Dlaczego nie was waiting ? Przecież wydarzyło się to w jakimś momencie w przeszłości.
'przeciez wydarzylo sie w jakims momencie w przeszlosci' - to po co w ogole sa dwa czasy,a nie jeden, skoro wszystkie sytuacje interpretujesz tak samo?

1. was driving, drove to blad. W danym momencie byles w trakcie jechania, kiedy zatrzymala cie policja
2. were going znaczy, ze w danym momencie byliscie w trakcie jechania do Meksyku w zeszlym roku. I co dojechaliscie?
3. nie mozna w danym momencie byc w trakcie czekania przez trzy godziny. Trzy godziny to nie moment.
Dodatkowo w tlumaczeniu 3 na polski pojawi sie 'czekalem', ale to nieprawda, ze formy niedokonane zawsze tlumaczy sie jako continuous na angielski.
Cytat: kandzio12
continous

Cytat: mg
continuous
Mógłbyś objaśnić krótko kiedy te dwa czasy się stosuję ? bo nie rozumiem nadal za bardzo.
nie da sie krotko
rob cwiczenia
1.I was driving home last night when suddenly the police stopped me.
Jak juz 'mg' napisał, w odpowiedziach jest błąd.
Zapamiętaj, że w tego typu zdaniach (...coś się działo GDY coś innego sie stało) czynnośc w Past Continuous jest tłem dla innej czynności. Mozna to oddac po polsku w tym przypadku jako: "JADĄC do domu .... nagle zostałem zatrzymany przez policję"

2.We went to Mexico on holiday last year.
Tu nie ma 2 czynności, nie ma tła, jest JEDNA czynnośc z typowym okolicznikiem czasu.

3. I waited for him tree hours.
Jak wyżej.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Nauczyciele angielskiego

 »

Nauka języka