Problem z tłumaczeniem

Temat przeniesiony do archwium.
31-55 z 55
| następna
@zielonosiwy

Ty z jakiego przedmiotu dajesz kkorepetycje, z ciekawosci pytam
nie mialem do konca racji do przykladow mg, nie spojrzalem do konca, bo tu pelna elipsa orzeczenia bedzie nie do przyjecia bo sa rozne dopelnienia, co do reszty zgoda
edytowany przez savagerhino: 25 cze 2015
@Sav
nie rozumiem, dlaczego Twoim zdaniem jeden przykład nie pasuje do drugiego, ale sam widzę różnicę, którą tłumaczę tak:
w jednym przykładzie chodzi o równoległe zmiany (dwa 'suwaki' - intensywność strachu i ciężar w nogach - przesuwają się w tym samym tempie' - to miałeś na myśli, pisząc 'correlative'? Ich znakiem szczególnym jest obecność czasowników typu grow, become
w drugim zdaniu (tym z love) jest opisana paralela niezwiązana ze stopniowaniem.

Uwaga: Twój przykład z Kiwis pasuje do drugiego typu wyróżnionego powyżej. 'acquire a name' to nie jest stopniowany proces, mimo tego, że w drugiej części zdania jest użyty 'become'.
mg
juz odpisalem wyzej

>>w jednym przykładzie chodzi o równoległe zmiany (dwa 'suwaki' - intensywność strachu i ciężar w nogach - przesuwają się w tym samym tempie' - to miałeś na myśli, pisząc 'correlative'

dlatego wlasnie correlative, a to byl przyklad z Quirk'a Correlatives, Correlative subordinators
edytowany przez savagerhino: 25 cze 2015
na przyszlosc, przyklady ktore tu podaje czasami pochodza z roznych powaznych zrodel nie z wikie schmacki, ale miedzy innymi stad:

http://www.barnesandnoble.com/w/oxford-english-dictionary-j-a-simpson/11[tel]?ean=978[tel]

to wszystko jest spakowane tu:

http://www.elearnaid.com/oedoxendisee1.html

quote,
The Oxford English Dictionary is the internationally recognized authority on the English Language,..…tracing their usage through 2.5 million quotations from a wide range of literary and other sources. The text on the CD-ROM comprises the full text of the OED 2nd Edition, plus the text of the three Additions volumes….

Most importantly, OED v4.0 on CD-ROM boasts superb search-and-retrieval software, designed specifically for the electronic version, enabling you to investigate the Dictionary in ways not possible with the print edition. Questions which might have taken years of patient research can now be answered in seconds.
edytowany przez savagerhino: 25 cze 2015
Cytat: mg
O, JAK CZEGOS NIE ROZUMIESZ, TO JEST NIEPRAWIDLOWE? SCIGASZ STRIPLINGA.

Tak, nie rozumiałem,dla mnie brzmiało to źle i czulem, ze nie jest to cos standardowego, wiec ja wole zaufać sobie i powiedziec, ze cos jest niepoprawne, niz pozwolic zeby ktos mi wcisnął blagę. Dopiero @Sav troche rozjaśnił podajac przyklady, tak wiec dzięki, Sav
Cytat: savagerhino
@zielonosiwy

Ty z jakiego przedmiotu dajesz kkorepetycje, z ciekawosci pytam

to chyba jasne, ze z angielskiego
a co, jestem za słaby? :)
Jesteś miły dla swoich uczniów? :)
ja ogólnie jestem miłym chłopakiem :)
nie o to chodzi, tak z ciekawosci pytalem, myslalem moze terapia jakas, bym sie zapisal moze:)
wlasnie jutro mam taki zabieg 'terapeutyczny', skacze z 4 kilometrow spadochronem

p.s. zaloze sie ze duzo masz studentek
edytowany przez savagerhino: 25 cze 2015
ostatnio bylo w wiadomosciach, ze chlopak sie zaplatal w spadochron, spadl na drzewo, i sie połamał
tak wiec uwazaj :)
edytowany przez zielonosiwy: 25 cze 2015
will do
"Danger is very real. But fear is a choice."
oh, quote by Will Smith
I also like to collect crumbs of wisdom from real intellectuals :)
ale to prawda, moim zdaniem
mnie to HALO jump strasznie rajcuje, bym zaraz polecial jakby ktos zaproponowal,ale nie jestem w stanie na tym etapie to zalatwic za zadne pieniadze

zona mi mowi ze nie jest ze mna wszystko w 'porzadku', ja tak nie uwazam
Napisz proszę jutro jak było.
jak nic nie napisze to bedziesz wiedzial jak bylo:)
ale na powaznie, to jest bardzo bezpieczne,, w domu w lazience mozna miec gorszy wypadek ..bo slisko
edytowany przez savagerhino: 26 cze 2015
byl taki piosenkarz Claude Francois, ktory 'zginal razony pradem kiedy w trakcie kąpieli stojąc w napełnionej wodą wannie próbował dokręcić żarówkę.'
a widzisz, niebezpieczenstwa czekaja na nas na kazdym kroku, ale to tez mogl tego uniknac gdyby ta kapiel nie bral sam, ... bo moze wtedy nie zawrcalby sobie glowe jakos zarowka
edytowany przez savagerhino: 26 cze 2015
Czekamy niecierpliwie na ponowne pojawienie się Sava na forum. Czas się trochę dłuży... ale myślę, że szybko zleci.
Cytat: mg
...ale myślę, że szybko zleci.

@mg
play on words?
ano
Podobno wylądował, ale coś Mu się urwało:
ja mialem wszystko porzadnie sprawdzone przez pania Kasie, nic mie nie dyndalo
ale bylo pieknie

p.s. poprawka, przyznam sie ze mi w jednym miejscu troche sie zatarlo bo ta uprzaz zamocno zaciagal ten crazy tandem guy, ok, rozumiem nie chcial mnie popuscic bo bylem tam z cala familia jako ochrona ale nie bede wchodzil w szczegoly:)
edytowany przez savagerhino: 27 cze 2015
Cytat: mg
Czekamy niecierpliwie na ponowne pojawienie się Sava na forum. Czas się trochę dłuży... ale myślę, że szybko zleci.

47 sec free fall, 225 km per hour, 4070 meters altitude, I got this all confirmed in writting on my diploma for dummies, that's what I call it.
edytowany przez savagerhino: 27 cze 2015
Temat przeniesiony do archwium.
31-55 z 55
| następna