Prośba o przetłumaczenie listu do Billa Gatesa

Temat przeniesiony do archwium.
Czy byłby ktoś tak miły i przetłumaczyłby ładnie na angielski ten list?

Drogi Bilu Gatesie, mam myślę wart rozważenia pomysł na to aby świat stał się odrobinę lepszym miesjcem. Myślę przynajmniej, że tak może się stać jeśli ktoś tak zamożny i wpływowy jak ty zrealizowałby pewien pomysł. Sam bym go zrealizował gdybym miał na to środki. Pomyśałem jednak, że szybciej i lepiej dla świata byłoby gdybym nie tracił czasu na ich zdobycie szczególnie zdając sobie sprawy że byłoby to dla mnie raczej karkołomne zadanie. Otóż gdybym był tak bogaty jak ty przeznaczyłbym 5 mld nagrody temu kto udowodniłby logicznie, która szkoła ekonomiczna (oczywiście mam na myśli kapitalizm bo to że komunizm jest gorszy jest raczej historycznie udowodnione) jest lepsza keynesizm czy liberalizm. Albo temu kto użyje tak doskonałych argumentów iż przekona o danej szkole zdecydowaną większość mieszkańców świata. Ponadto wykorzystałbym środki do tego aby stworzyć ogólnoświatowy serwis internetowy na którym prezentowane byłyby poszczególne zagadnienia ekonomii, w tak przejrzysty i ułożony tematycznie sposób aby wszystko można było łatwo znaleść. Nie dość na tym materiały te podzieiliłbym na te dla bardziej zaawanasowanych w temacie ekonomii oraz dla tych co cieżko ją rozumieją. Wykorzystałbym ekspertów do tego aby ustalili jak zachęcić ludzi z całego świata do czynnego udziału w takiej ogólnoświatowej dyskusji, czyli aby ustalili jak zrobić by stał się ten temat modny i by nie tracił on na popularności. Myślę, że warto ustalić idelany model z tego względu aby przestało być możliwe by co kadencje ludzie wybierali opozycyjne do siebie modele. Lepsza dla rozwoju świata wydaje mi się jak najmędrzejsza kontynuacja. Ponadto gdybym był tak zamożny jak ty Bill zainwestwałabym równorzędnie w stworzenie na świecie sieci różnorodnych szkół, których zadaniem byłoby przebadanie różnych metod nauczania i ich kosztów.Po to by młodzież wychodząca ze szkół była jak najlepiej przygotowana do życia i posiadała jak najwyższe poczucie wartości. Wszystko po to by ustalić ile powinna kosztować dobra edukcja – to – w połęczeniu z dobrym modelem ekonomicznym miałoby doprowadzić do stworzenia najlepszego modelu ekonimiczno – społecznego dla całego świata.
Because he cares ...

Cytat:
So you want to be a billionaire? Easy. Just come from a well-connected, eugenics-obsessed elitist insider family and steal, swindle and scam your way to the top. Getting rid of your billions in a way that benefits you and helps to depopulate the earth, however…now that’s the hard part. Join us today as we study the master of billionaire-fueled, eugenics-driven philanthropy of our times: Bill Gates.
zawsze mogę zmienić miliardera, przetłumaczyłbyś mi? angielskiego dobrze nie znam więc jak coś to napisz o czym ten filmik jest