THE ketchup czy A ketchup, a może nic ?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich!

Mam pewien problem, że tak powiem, z ketchupem. Projektuje sobie bluzę, na której chce dać napis
"BĄDŹ KETCHUPEM DO MOICH FRYTEK" no i tutaj mam problem, bo szukałem wszędzie i pytałem się różnych osób i każdy mówi inaczej. Więc, która forma jest poprawna:
1. BE THE KETCHUP TO MY FRIES (jeżeli jest obrazek/chodzi o konkretny ketchup)
2. BE A KETCHUP TO MY FRIES (bo nie chodzi o żaden konkretny)
3. BE KETCHUP TO MY FRIES (bo ketchup jest niepoliczalny)
4. YOU'RE THE KETCHUP TO MY FRIES (pewna szkoła językowa twierdzi, że ta forma jest poprawna)
I właśnie to, co jest w nawiasach, to takie uzyskałem wytłumaczenie, ale wolałbym, aby wypowiedziała się osoba, która jest pewna na 100%, a przynajmniej wie, że dana forma jest poprawna i będę mógł ze spokojem przemierzać świat w tej bluzie.

Będę meeeega wdzięczny za pomoc ;)
Nic nowego. Są koszulki ze sloganem "You are/Be the ketchup to my fries". Rozejrzyj się po Google ;-)
edytowany przez Aaric: 19 lis 2016
Cytat:
Nic nowego. Są koszulki ze sloganem "You are/Be the ketchup to my fries". Rozejrzyj się po Google ;-)

Ja nie mówię, że projektuje coś nowego. Po prostu nie chce takiej jak na Google i nie znalazłem też żadnej z 'be', dlatego też się pytam :) Ale jak takową znalazłeś, to zapodaj linka ;)

----
nadal poszukuję odpowiedzi
Będzie THE, tak jak w innych tego rodzaju sloganach:
Be the apple to my pie
Be the cream to my coffee.
Be the cherry to my cake.
etc.
Więc tak jak pisał użytkownik wyżej, w pełni poprawną formą jest ostatnia wersja, czyli "YOU'RE THE KETCHUP TO MY FRIES" :) I jak ktoś chce zobaczyć efekt końcowy, to się pochwalę, a co :3
https://notfamousyet.cupsell.pl/produkt/2534089-You-re-the-ketchup-.html
edytowany przez arcio1998: 10 sty 2017
Nie wiem, ale nie mogę 'przeciągnąć' wzoru na bluzę. Przynajmniej w platformie android się nie da ;-)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pytania dotyczące języka angielskiego