grab coffee

Temat przeniesiony do archwium.
1. Let's grab coffee at that place you love.
2. I don't want to run into you at the grocery or every time I grab coffee with my friends.

Jakie znaczenie ma 'grab coffee'?
kupic i wypic
grab a bite (to eat) = cos przekąsić
iść na kawę
Dziękuję. Wydaję mi się, że "iść na kawę" będzie najodpowiedniejsze czyli, coś jak "get coffee" tylko mniej zobowiązujące, mniej poważne spotkanie w kawiarni.
np
Złapać/chwycić kawę.
Cytat: Aaric
np
Złapać/chwycić kawę.

po polsku tak nie mowimy
Grab coffee (albo lunch, pizza etc.) etc. to nieformalny zwrot, odpowiednik naszego "wyskoczyć na kawę, wybrać się na kawę itp.".Używa się go często w kontaktach ze znajomymi, aby zaproponować raczej niezobowiązujące wyjście, np. Let's grab (some) coffee someday. Może wyskoczymy kiedyś na kawkę?
Cytat: zielonosiwy
Cytat: Aaric
np
Złapać/chwycić kawę.

po polsku tak nie mowimy

Cytat:
Jeszcze przed piątą przejechałem pod okienkiem serwisowym kawiarni i, nie wysiadając z samochodu, chwyciłem kawę i rogala z białym serem.
Inny:
Po drodze chwyciłyśmy kawę na Kruczej :) Zrobiłyśmy pętelkę w ogrodzie i wróciłyśmy ul.Piękną
Cytaty z internetu zawierające idiotyczne błędy w użyciu czasowników nie usprawiedliwiają twojego błędnego tłumaczenia.
Musi być bardzo dużo idiotów w Polsce:-))
Tak, szczególnie w tzw. "warszafce" .. pełno wtórnych analfabetów, nie umiejących poprawnie wysłowić się po polsku ale z zacięciem iście "literackim' produkujących swoje nikogo nie interesujące bzdety w internecie.
edytowany przez argazedon: 14 mar 2017
@argazedon

wyjdź na pole i ochłoń trochę, Krakusie :-)
Cytat: argazedon
Cytaty z internetu zawierające idiotyczne błędy w użyciu czasowników nie usprawiedliwiają twojego błędnego tłumaczenia.

no proszę, preskryptywista się znalazł.
Język się zmienia, widocznie o tym nie wiedziałeś
mg, ale akurat w tym wypadku 'chwycic kawe' faktycznie brzmi nienaturalnie, nawet jezeli to znaczy 'wciac na wynos'
ale nie brzmi idiotycznie
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Nauka języka