Dlaczego ten czas?

Temat przeniesiony do archwium.
Nie rozumiem tych zdań:


1.It looks as if this light has been burning all night. I must have forgotten to switch it off before i went to bed last night.

Dlaczego tutaj w tym zdaniu jest went, a nie had gone?

2. I don t think we have met before . Well i saw you once at a party, but we were not introduced then.

Dlaczego were not introduced a nie did not introduced?

3. Come in now. I’ m sorry have kept you waiting so long.

Dlaczego nie keep you waiting?

4. It’s od that you mention his mame. I was just thinking about him and wondering what had become of him.

Dlaczego nie i have just wondering?

Ktoś zna odpowiedzi? będę ogromnie wdzięczna
1 bo to jest czynnosc pozniejsza
2 strona bierna
3 sorry to have kept
bo czekanie bylo w przeszlosci, wlasnie sie skonczylo
sorry to keep you waiting = przepraszam, ze kaze ci czekac (teraz bedziesz musial czekac)
4 to by bylo zupelnie niegramatyczne
eclipseoftheheart, moze najpierw sprobuj przetlumaczyc zdania na polski, bo wydaje mi sie, ze nie za bardzo rozumiesz struktor uzycia poszczegolnych zagadnien czy ich uzycia
Ok, dziękuję. Powyższe zdania są już dla mnie jasne.

Mam tylko jeszcze jedno pytanie, ponieważ całkowicie nie odróżniam Past Simple od Past Perfect.

Na przykład jest opowiadanie -

We had decided to go on a cycling holiday in Normandy. Neither of us had been to France before, but we had manager to brush up on the basics. Nów we were wondering if we had made the right decision.

A potem jest

Then the next morning as we rode down a steep hil my bike skided on the wet road and i fell off. I realised immediately that i broke my arm.

I dlaczego tutaj nie ma już had skid, had fell, had realised przecież to tak samo forma zaprzeszła? Kompletnie nie wyczuwam różnicy między tymi zdaniami.
Przepraszam tam powinno być had broken a nie broke
kazda narracja ma swoj punkt odniesienia
w tym przypadku punktem odniesienia jest zdanie z now. Wszystko, co bylo przed tym czasem, jest w Past Perfect. Wszystko, co zdarzyło się pozniej, jest w Simple past.
w zdaniu z realised, on zdal sobie sprawe, ze cos sie stalo, tzn. najpierw cos sie stalo, a potem on zdal sobie sprawe z tego. Poniewaz realised jest w simple past, broken jest w past perfect
skidded
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa