zdanie z książki

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć wszystkim,

w książce do FCE natknęłam się na takie zdanie:

The eastern hills are more peaceful than their neighbours and are full of historical interest".

Co oznacza końcówka zdania - are full of historical interest

I mają znaczenie historyczne?

czyli jak powiem This picture is full of historical interest to bedzie oznaczało że obraz ma znaczenie historyczne?

Czasami trafiam na takie konstrukcje, że ewentualne wskazówki znajduję np. na reverso contex ale często zdarza mi się trafiać na sformułowania że musze zgadywać o co chodzi,


Z góry dziękuję za odpowiedź.
mniej wiecej masz racje
można tez przetlumaczyc to jako: 'są bardzo interesujące dla historyków / ze względów/z powodów historycznych'
moze tez 'sa pelne ciekawostek historycznych'
@Engee
to można raczej powiedzieć o książce, filmie
no na pewno bardziej pasuje, jak w tym kontekscie, stad widocznie moje skojarzenia
Cytat: Agata_k15
The eastern hills are more peaceful than their neighbours and are full of historical interest".

Co oznacza końcówka zdania - are full of historical interest

po polsku dobrze będzie brzmiało: mają dużą wartość historyczną
jak najbardziej pasuje, powolujac sie na fakt, ze 'interest' moze miec w sobie pojecie 'wartosci' przy 'oprocentowaniu'
no wlasnie, każde tłumaczenie ma swoje "plusy dodatnie i plusy ujemne".

są bardzo interesujące dla historyków - do takiego tlumaczenia potrzeba kontekstu np. jest tam coś, co interesuje archeologów, ale zwyczajnych ludzi już niekoniecznie

sa pelne ciekawostek historycznych - fajne, ale może być zbyt kolokwialne, jeżeli to poważniejszy tekst, a nie jakaś broszurka

mają dużą wartość historyczną - może być mylące, jeżeli te wzgórza są historycznie tylko ciekawe dla ludzi, a obiektywnie nie mają dużej wartości historycznej
Cytat: zielonosiwy
mają dużą wartość historyczną - może być mylące, jeżeli te wzgórza są historycznie tylko ciekawe dla ludzi, a obiektywnie nie mają dużej wartości historycznej

a co Autor chciał przez to powiedzieć, bo sie zgubiłem?
of historical interest = historycznie interesujące
Temat przeniesiony do archwium.