would for past events?!

Temat przeniesiony do archwium.
Tym razem jestem troche skolowana gramatyką. Mianowicie mam jedno ćwiczenie, które polega na ewentualnej poprawie błędnego czasu w nawiasie, no i... w ogóle jakos tego nie rozumiem, czy tam gdziekolwiek moze byc would, i czemu jest uzyte w przeszlosci, i w ogole na jakiej zasadzie to dziala :|
Mam takie zdania:
1. When I was a little boy, my dad me on fishing trips.
2. My grandmother in a small cottage in the countryside.
3. There was an older boy at school who the other children.
4. When I was young, it very difficult to get a job.

Dziękuję z góry za pomoc...
sądząc po zdaniach, myślę, ze chodzi tu o różnice pomiędzy 'used to' i 'would' czyli gdy mówimy o czynnościach / naszych nawykach z przeszłości (muszą to być rzeczy które się powtarzały, no i już nie mamy tych nawyków)

used to - można odnieść do tzw activities (active verbs - czas. określające czynnośc - go, run, visit, give, tec.) and states (state verbs - czas. określające stan ' be, have, live)

would - tylko do acitivities

i dlatego, w każdym zdaniu mamy would, ale w niektórych zdaniach mamy czasownik określający jakiś stan a nie czynność, tam może być tylko used to (would nie!)

i tak -

Jako mała dziewczynka była bardzo niesmiała - (była - od 'be' - state verb, - used to only)

As a young girl she used to be very shy.

Przebieraliśmy się za postaci z bajek - (przebierac się - activity verb - i used to/ i would)

We would / used to dress as cartoon characters.
...dress UP.. - oczywiście

a Twoje zdania, myślę, ze należałoby tak poprawic

1. would - ok
2. used to
3. would - ok
4. used to
Dziekuję, chyba zrozumiałam... okaże się na teście :))
1. took
2. lived
3. bullied
4. was

I don't agree that "used to", even though vernacular, is a proper substitute for the correctly conjugated verbs as shown.
http://www.bbc.co.uk/worldservice/learningenglish/grammar/learnit/learnitv285.shtml
2. could also be: lives
I've looked at the link, and there's nothing wrong with the reasoning therein. The conjugations I showed are not incorrect, though. If the question specifically pertains to the application of "would" vs "used to", then my solution to this problem is not appropriate.
Temat przeniesiony do archwium.