prosze o wytlumaczenie

Temat przeniesiony do archwium.
czesc wlasnie robie czasy z ksiazki vine'a i mma 2 przyklady i prosze o wyjsnienie czemu jest taka odp i co to dokladnie oznacza i jaka jest roznica
1) I was having a bath AT THE TIME/THAT TIME,so i didnt hear the doorbell
jaka jest roznica w uzyciu?
2)everyone was talking but stopped AT THAT TIME/THE MOMENT Mr Smith arrived .
tak samo prosze o wyjasnienie:P

aha i jeszcze 2 przyklady dot past perfect:)
1)Several years later I found out that during all the time I HAD WRITTEN to my friend my mother HAD BEED OPENING THE REPLIES
dlaczego zostal uzyty akurat ten czas;/?
2?We had planned our trip very carefully but we HAD FORGOTTEN one thing -weather. czemu jest uzyty 2 razy?przeciez powinno byc tak ze ustalili najpierw dokladnie(past perfect) a pozniej zapomnieli(past simple) i ja nie wiem czemutak jest::/ prosze o pomoc:)milej lektury:P:P
Na początek dobrze byłoby dokładnie przepisać zdania. Ja nie jestem szczególnym znawcą języka. Też dopiero się uczę. Ale jeśli chcesz aby ktoś Ci coś dokładnie wyjaśnił/a warto byłoby kilka razy sprawdzić, czy jest dobrze przepisane. (Nie ma znaków interpunkyjnych, i - które występuje w pierwszym zdaniu tzn. chyba drugim? To jest pewnie - I. W zdaniach z Perfect - BEED to chyba BEEN). Jeśli chcesz aby ktoś Ci coś dokładnie wyjaśnił/a spróbuj się też postarać!
Ale, dość zrzędzenia, spróbuję pomóc.
Według mnie, to użycie właśnie takich sformułowań jest wynikiem dbałości o stylistykę języka. Po prostu nieładnie używać w następujących po sobie zdaniach tego samego określenia. W polskim też tak jest. Bo z tego co mówi zdanie pierwsze wynika, że:"Ja brałem kąpiel (przez pewien okres czasu w przeszłości)/w tym czasie(w jednym z konkretnych momentów tego czasu, w którym brałem kąpiel), cóż, ja nie usłyszałem dzwonka do drzwi".... Więcej nie mogę w tym poście. CDN
Ad.2
Wszyscy rozmawiali (przez pewien okres czasu w przeszłości) ale przerwali w tym czasie (w jednym z konkretnych momentów tego czasu , w którym rozmawiali)/w tym momencie (w tym samym, w którym wszyscy przestali rozmawiać) przyszedł pan Smith.
Te zdania są, po prostu, logicznym ciągiem jakiejś wypowiedzi, a nie ćwiczeniami typu pytanie-odpowiedź. Chociaż w takim sensie mogą być użyte w przykładach, z których korzystasz.
Ad. Past Perfect (znów chyba nie uważałeś/aś na znaki przestankowe)
W tym zdaniu (zdaniach) przypuszczam, że jest ich 3. Zakładam istnienie przecinka między wyrazami "my friend, my mother". .....Uffff, znów CDN.
Pociągnę do końca temat...
A więc, oba wydarzenia dotyczące przyjaciela i matki miały miejsce przed innym wydarzeniem w przeszłości. Oba zdania odnoszą się do pierwszego.
W następnym przykładzie sytuacja jest podobna. Te dwa zdania odnoszą się do jakiegoś trzeciego, które mogło być oddzielnym zdaniem, którego tu nie napisałaś lub domyślnie sformułowanym ( niepisanym) stwierdzeniem, że w ogóle mieli jechać w podróż jeżeli te fakty zostałyby ustalone.
W takim przypadku, jaki tu wystąpił mamy do czynienia z sytuacją, kiedy żadna z czynności nie poprzedza innej. Nic "nie zapominali", tylko w czasie ustalania nie przewidzieli czynnika pogody.
Mam nadzieję, że pomogłem. W ramach rewanżu proszę tylko o dobre słowo, za mnie, do niebios.:)
sory za interpunkcję i literówki, ale spieszyło mi się ogromnie:P Nie wiedzialem,że aż tak ogromną rolę odegrają przecinki:)za to teraz w ramach rewanżu stawiam nawet kropeczki i ogonki:D:D!dzieki raz jeszcze , a tak apropo to na jakim jestes poziomie?studiujesz anglistyke?
:)W odpowiedzi na "a propos" - nie, nie studiuję anglistyki! Należę do trochę starszego pokolenia. Nawet nie uczyłem się angielskiego w szkole podstawowej i średniej. Potem trochę na studiach... Do zgłębiania tego języka zmusiła (zachęciła) mnie chęć przeczytania pewnych książek niedostępnych po polsku. Dlatego moja znajomość języka w piśmie jest o wiele większa niż w mowie. Ale mam nadzieję, że uda mi się to kiedyś nadrobić. Pozdrawiam Cię i życzę postępów.:)
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Olimpiada języka angielskiego