Present Tenses

Temat przeniesiony do archwium.
Dzięki świętom zaczęłam intensywnie powtarzać zapomnianą już gramatykę. :( Niestety napotkałam kilka problemów, a odpowiedzi do książki, z której powtarzam gdzieś skutecznie schowałam i nie mogę teraz znaleźć. :(

1. A: I haven’t seen Bob for ages. How is he?
B: Oh he …………………… (work) for an advertising company now.

Czy w tym zdaniu „now” sugeruje, że jest to „temporary situation” or something like that? Czy odpowiedź prawidłowa to IS WORKING?

2. Every morning when I ............. (wake up) I ………………. (smell) fresh coffee coming from the kitchen.

Ja uzupełniłam ten przykład wpisując WAKE UP i AM SMELLING, ale nie jestem pewna mojej odpowiedzi.

Mam nadzieje, że znajdą się osoby które rozwieją moje wątpliwości, a przed dalszymi powtórkami znajdę odpowiedzi.
Z góry dziękuję i pozdrawiam!
co do pierwszego to nie jestem pewna, wydaje mi sie że powinny być uznane odpowiedzi bo nie znamy całej sytuacji
a w drugim będzie na 100% wake up i smell bo robisz to codziennie
1. ok - tak własnie jak napisałaś, 'now' sugeruje, że to jest 'temporary situation'

2. wake up ok ALE smell (smell to jeden z czasowników odnoszących się do zmysłów - see, hear, smell, taste, look ...) i one nie wystepują w formie ciagłej

*mozna wprawdzie powiedzieć 'She's smeling the roses' - ale będzie oznaczało to samo co 'sniff'
Dziękuje za poprzednie wskazówki i proszę o jeszcze jedną :)

A: ................. (Betty/invite) Monica to her wedding?
B: I ............. (have) no idea.

Is Betty inviting?
have?
good
To jeszcze raz ja...
Is it correct?
We are having so many things to do when he comes back.
To zdanie ma oznaczać - będziemy miali tak wiele rzeczy do zrobienia kiedy onn wróci.
Children are growing up so quickly that is seems like only yesterday they were babies.
A czy w tym poprawnie użyłam czasów?
Z góry dziękuje.
A moze tak:
We will have so many....
sęk w tym, ze w zadaniu jest podane ze mam uzyć present simple or continuous
Sorry, teraz juz
We have so many....
Dziękuję za pomoc!
A czy zdanie powyżej jest poprawne?
Jak to ma byc present simple/continuous to moze byc:
Children grow up so quickly....
albo tak jak jest - jest poprawnie.
Children are growing up so quickly that is seems like only yesterday they were babies.

w tym zdaniu nie można użyć czasu Present Simple ponieważ sytuacja się zmienia, a w takich przypadkach używamy czasu ciągłęgo, np
The world is changing, people are earning more and more money.

pozdrawiam
Dziękuję,
tak właśnie myślałam, ze o zmieniającą się sytuację tu chodziło.
Przepraszam, że tak zarwacam Wam głowę z tymi czasami Present, ale znalazłam dziś w podręczniku takie oto zdanka...
She starts her new job on Monday.
We are attending a seminar on Monday.
I nie rozumiem takiego użycia czasów. Chyba jestem mało pojętna :(
:(
Temat przeniesiony do archwium.

« 

CAE - sesja wiosenna 2005