wakacje jak to opisac

Temat przeniesiony do archwium.
Czy ktos moze mi pomuc to przetlumaczyc, wczesniej uczylam sie niemieckiego i mam problem z przetlumaczeniem tego tekstu z gory dziekuje


W tym roku wakacje byly udane. Cale dwa miesiace spedzilam poza domem. W lipcu wyjechalam wraz z moimi przyjaciolkami na wies pod Lublinem, gdzie poznawalysmy piekno przyrody i uroki zycia na wsi. W sierpniu pojechalam do mojej siostry ktora mieszka na Bawarii. W malowniczym miescie S... zalozonym przez Rzymian bylo wiele atrakcji. Zwiedzalam zabytki S..... , chodzilam nad Dunaj, uczestniczylam w Volksfescie. W czasie Volksfestu cale miasto bawilo sie przez 10 dni na specjalnie wydzielonym miesjcu gdzie znajdowaly sie karuzele, duze namioty z jedzeniem i piciem i inne atrakcje. Na zakonczenie byl pokaz sztucznych ogni ktorego nigdy w zyciu jeszcze nie widzialam, polaczony z wystempem nurkow. Wszyscy siedzielismy na brzegu Dunaju i podziwialismy jak ludzie plyneli w Dunaju w ruznie oswietlonych i ozdobionych ludkach. Wszystko co widzialam na dlugo bedzie w mojej pamieci to byly moje najwspanialesze wakacje.
nie wiem moze byc tak???

Vacations were imitated in this year. I have spent whole two months beyond house. I have left in july along with my friends on village under Lublin, where we learned beautiful nature and attractions of lives on village. Which in august go to my sister on Bavaria live. In picturesque city page (s). Many highlights were by set up Rzymian. I toured antiques page (s). I walked over danube, I participated in to Volksfescie. Played in time by on specially given off place 10 days whole city Volksfestu where carousels were placed , big tents with feed and drinking and many others highlights. Never show of fire artificial which (who) was not see on completion in life else, with projection of canoeist jointed. We sat on coast of danube all and we admired as people (people) in danube in (to) lit płyneli rużnie and decorated boats. Everything I saw it be be on long in my memory that my most fine vacations.
Translator?
Nie tylko ale w przewazajacej mierze mozesz mi pomuc ???