a/ the

Temat przeniesiony do archwium.
Hej :)
Mam pewien problem z zastosowaniem a lub the. Wydaje mi sie ze w poczatkowej fazie nauki zaniedbalam ten temat i wciaz mimo uplywu lat mam z tym problem. Chociaz moja korepetytorka ocenia bardzo wysoko moja gramatyke i slownictwo w esejach.. ktore cwicze do IELTS (7-8punktow) to niestety moimi jedynymi bledami sa wlasnie nieszczesne przedimki co obniza moj ogolny wynik.
Znam ogolnie zasady, ale chcialabym nauczyc sie ich stosowania w taki sposob ze stanie sie to dla mnie automatyczne.
Jakas porada?
Więcej czytaj
nie sadze, ze cos w tej kwestii zaniedbalas - nie ma w naszym jezyku czegos takiego, jak przedimki; niezmiernie trudno jest je poprawnie uzywac, zwlaszcza w poczatkowej fazie uczenia sie j.ang.; z czasem przychodzi wieksze doswiadczenie w ich stosowaniu, poparte m.in., tak jak pakk pisze, nawykiem czytania
Cytat: engee30
nie sadze, ze cos w tej kwestii zaniedbalas - nie ma w naszym jezyku czegos takiego, jak przedimki; niezmiernie trudno jest je poprawnie uzywac, zwlaszcza w poczatkowej fazie uczenia sie j.ang.; z czasem przychodzi wieksze doswiadczenie w ich stosowaniu, poparte m.in., tak jak pakk pisze, nawykiem czytania

Hmm problem w tym, ze jestem juz na tym etapie ze mam pewne wyczucie jezykowe jakiego czasu uzyc lub w jakim kontekscie dane slowo nie pasuje.. i przyznam ze nawet nie wie jak to sie stalo.. po prostu pewnego dnia zorientowalam sie ze przychodzi mi to z latwoscia..
Tak wyczytalam taka porade w jedenj z angielskim gazet ze aby opanowac przedimki to nalezy wiecej czytac.. no ale czego? co polecacie w takim razie.. naprawde duzo czytam po angielsku, ale pisze prace magisterska wiec koncentruje sie glownie na tresci a nie na ortografii..
no to moze byc problem, bo piszac magisterke, jednoczesnie majac problem z ich odpowiednim doborem w odpowiednich kontekstach, moze sie niekorzystnie odbic na twojej pracy
ja nie mam takiego problemu, tzn. nie pisze pracy magisterskiej, ale osobiscie lubie czytac roznego rodzaju informacje na roznych portalach anglojezycznych, najlepiej takie, ktore mi najbardziej podchodza - sport, kroniki kryminalne, zycie celebrytow
dodatkowo mam czesty kontakt z podrecznikami do nauki j.ang - to jeszcze bardziej mi sluzy do przyswajania sobie zasad poprawnosci uzywania definite and indefinite articles
Pisze prace magisterska po polsku, ale korzystam z obcojezycznej literatury wiec musze tylko zrozumiec tekst i przetlumaczyc. Hmm coz moze pewnego dnia jakos mi sie uda przyswoic bezlednie te zaimki.
nie no z zaimkami to chyba nie masz problemow
tak jak w sobie znany sposob bylas w stanie wyrobic wyczucie poprawnego czasu, tak i z przedimkami podobnie powinno kiedys byc
tak przedimki :) tylko chodzi o to, ze to dosc pilna sprawa,,, nie mam czasu na takie naturalne przyswajanie.. dlatego pytalam o rade
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia