banał

Temat przeniesiony do archwium.
Niby banalny problem, ale zgłupiałam. Uczę się angielskiego juz długo i zawsze myslałam, że jesli chodzi o podawanie swojego wieku to sa 2 mozliwości, np.:
1. I'm sixteen.
2. I'm sixteen years old.

Ostatnio jednak całkowicie zgłupiałam, bo nauczyciel mówił nam, że równie poprawna jest forma:
"I'm sixteen years." - zapewniał, że tak tez mozna mówić, ale ja uważam, że to nie poprawnie.
Rozwiejcie moje watpliwości, proszę.
Myślę, że jest to poprawne.
Możesz także powiedzieć: "I'm at age of sixteen."
a czy nie mówi się: "I'm at THE age of sixteen"?? Czy to tylko z powodu szybkiego pisania na kompie Ci wyleciało, czy nie trzeba dawać tego THE?

Czy spotkaliście sie kiedyś z formą "I'm sixteen years." w języku pisanym??
Ja uważam że zdanie "I'm sixteen years" jest niepoprawne.
*'I'm sixteen years' - jest niepoprawne.
Albo - 'I'm 16' - 'I'm 16 years old'
Mnie tez sie tak wydaje. Przerzuciłam różne ksišzki i znalazłam tylko tamte 2 formy. Czy to możliwe, żeby pan magister anglistyki popełnił taki prosty bład i upierał się przy nim do końca??
Może niech wypowie się jakiœ fachowiec?????
'I'm sixteen years' na pewno nie jest poprawne gramatycznie.

Jesli Twoj pan mgr od angielskiego twierdzi, ze gdzies tak słyszał, może i słyszał, nie powiniem podawac swoim uczniom za poprawny przykład.

To tak jak i w Polsce niektóre starsze osoby mówią, że ktos ma 60 roków, nie znaczy to, ze taka forma jest poprawna.
Dzięki Iwona! Wiesz, najgorsze jest to, że on nie mówił, że gdzieœ tak słyszał. Mówił po prostu, że jest to forma tak samo poprawna jak tamte 2. Dlatego ja totalnie zgłupiałam, bo inni nauczyciele zawsze poprawiali, jak ktos mówił "I' 16 years". No, ale juz się z nim nie kłóciłam, bo niestety w szkołach jest tak, że jak nauczyciel mówi, że 2+2=7 to trzeba się z tym zgodzić, jesli nie chce sie mieć przerabane do końca roku.

Dobrze, że istnieje to forum i można przynajmniej się upewnić, bo w szkole to nic nie nauczš :(((
:-))

to tym bardziej dziwi, ze jest magistrem i takie wygaduje bzdury.

>bo niestety w szkołach jest tak, że jak nauczyciel mówi, że
>2+2=7 to trzeba się z tym zgodzić

ja tam lubie takich dyskutujących ze mną na lekcji, bo wiem przynajmniej, ze w jakimś stopniu sie interesuja ... :-)
>i zawsze myslałam, że jesli chodzi o podawanie swojego wieku to sa 2
>mozliwości, np.:
>1. I'm sixteen.
>2. I'm sixteen years old.

dobrze myslales. Mozna jeszcze powiedziec 'I'm a sixteen year old'.

>"I'm sixteen years." - zapewniał, że tak tez mozna mówić,

he is sixteen years behind ..
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Praca za granicą