Rozmowa wstępna - matura ustna [video]

Temat przeniesiony do archwium.
Polecam!
Dopiero co wyszło, a dziewczyna mówi, że spróbuje zrobić fimik też do innych części ustnych :)

http://youtu.be/1T-BSZ-t_eE

Broszka jest znana już w świecie Youtube jako właśnie nauczycielka z pasją :D pokażmy jej że doceniamy jej pracę i trud :)

może tą ją zmotywuje by szybko stworzyć resztę części? :
ciekawe jakie doświadczenie z maturą ma ta Pani? Patrząc na nią widzę ucznia, nie nauczyciela
ja tez, a gorsze bez rak to ona slowa nie umie wypowiedziec. Dla mni to kobieta on 'speed' - zamiast powoli to leci 400 slow na minute.....
Tak to nauczyciel - i podejrzewam, że to komplement że tak młodo wygląda :P
i gestykulacja dobra rzecz :)
zobaczcie kanał cały to zobaczycie, że nauczyciel :)
Gestykulacja może i dobra rzecz, o ile zachowujemy umiar. Ta kobieta 'lata' w powietrzu, non-stop młócąc rękoma. Dla mnie strasznie irytująca maniera.
ja jakoś nigdy nie zwróciłam na to uwagi, ale może dlatego że sama trochę gestykuluje :)
Może dlatego, że ty i ta broszka to ta sama osoba? ;)

Kasiu, nie mają tam w Krakowie innych sposobów reklamowania swoich filmików niż spam? Nie pierwszy raz wrzucasz link do tego kanału YT.

PS. Nie tylko gestykulacja mnie irytuje. Np. początek o tym, dlaczego nagrałaś ten filmik brzmi co najmniej niepoważnie, jakby wypowiedziała go 15-latka.
edytowany przez pakk: 09 maj 2012
yyy nie?
Nie mają innych sposobów? Szkoda.
Nie o to mi chodziło, przecież wiesz.
Wiesz co, po namyśle cofam to, ty brzmisz jeszcze bardziej młodzieżowo niż ta broszka, więc chyba nią nie jesteś ;) Nie zmienia to faktu, że linków od niej wrzucasz dużo, nie wiem może to Twoja ciocia, czy ktoś. Albo po prostu tak Ci się spodobała, nie mam pojęcia ;)
edytowany przez pakk: 09 maj 2012
Napiszę ci wiadomość by nie robić tu bałaganu
Cytat: kimonka
Tak to nauczyciel - i podejrzewam, że to komplement że tak młodo wygląda :P

pisząc , że widzę ucznia chodziło mi o zachowanie. Tak młodo wygląda, bo jest tak młoda. Mówi o sobie 'szanujący się nauczyciel', nie chcę napisać, że w ten sposób siebie nie szanuje, ale jeszcze nie wie, że zamieszczając takie filmiki szkodzi sobie-nauczycielowi. Nauczyciel - kumpel to coś, co się nie sprawdza tak jak bycie rodzicem kumplem, bo jednak nauczyciel i rodzic musi czasami zakazać, wyznaczyć granice, egzekwować pewne zachowania. Od kupla tego nie oczekujemy bo i nie od tego go mamy. Uczniowie nie muszą LUBIC nauczyciela, przede wszystkim powinni go SZANOWAC.

Z ciekawości zaglądnęłam na stronę fb tj Pani i napisała o sobie 'nauczyciel, którego nie doceniają i nie lubią w szkole'. Po pierwsze, w ogóle nie rozumiem PO CO piac tak o sobie??, a jeśli to prawda, to powinno jej to dać do myślenia.

Kolejna rzecz, z która się nie zgadzam to coś, co mówi o rozmowie wstępnej. Pierwsze wrażenie jest wazne, owszem, ale nie można na podstawie tych pierwszych zdań wypowiedzianych przez ucznia wyrabiać sobie zdania i 'zaszufladkować go' w jakiejs tam kategorii nie zważajac na to, co powie później. Pytam na maturze już od 12 lat i miałąm do czynienia z uczniami, którzy z nerwów długo nie mówili kompletnie nic, potrzebna była czasami nasza pomoc, żeby ten ktoś się przełamał, coś powiedział i potem szło gładko. Uczniowie najbardziej dnerwują się, zacinają, mylą na początku. potem stres troszkę ustepuje, czują, że nie taki diabeł straszny i na kolejne pytania odpoiadają z większą łatwoscią, płynnoścą.
Cytat: pakk
Gestykulacja może i dobra rzecz, o ile zachowujemy umiar. Ta kobieta 'lata' w powietrzu, non-stop młócąc rękoma. Dla mnie strasznie irytująca maniera.

Dobrze znasz kobiety jako takie?:). Masz doświadczenie?
Cytat: grudziu
Cytat: pakk
Gestykulacja może i dobra rzecz, o ile zachowujemy umiar. Ta kobieta 'lata' w powietrzu, non-stop młócąc rękoma. Dla mnie strasznie irytująca maniera.

Dobrze znasz kobiety jako takie?:). Masz doświadczenie?

Ale ja znam, i zamiast sluchac jej, to patrzylam sie co ona dalej robi z jedna a druga reka - tak samo bedzie uczen to robil. Po co to wszystko? Gestykulacja tak, ale z umiarem. Poogladaj TV i zobacz ile ludzi w ten sposob gestykuluje - tutaj jest machania tak jakby zboze bila jakim ciapem....
co do filmu: można było się spodziewać, że polska społeczność (political correctness) zareaguję właśnie w taki oto sposób. Nie jest to generalizacja, mówiąc, że większa część społeczeństwa polskiego jest zamknięta nie 'inność' - rozumianą jako zachowanie, które w realiach polskiej mentalności jest głupie. Zacofanie Polaków.

Co do tej babki. Jest lajtowa xd. Gestykulacji jest troszkę za dużo fakt (pakk: kobiety są zupełnie inne jeśli chodzi o tę sferę, niesamowite zróżnicowanie. Nie będę wchodzić w szczegóły, lecz w dużej mierze często chodzi o rozładowanie napięcia (hormony xd + osobowość).


nabierzcie jednak troszkę dystansu. Nie krzyżujcie jej od razu xd
Cytat: terri
Cytat: grudziu
Cytat: pakk
Gestykulacja może i dobra rzecz, o ile zachowujemy umiar. Ta kobieta 'lata' w powietrzu, non-stop młócąc rękoma. Dla mnie strasznie irytująca maniera.

Dobrze znasz kobiety jako takie?:). Masz doświadczenie?

Ale ja znam, i zamiast sluchac jej, to patrzylam sie co ona dalej robi z jedna a druga reka - tak samo bedzie uczen to robil. Po co to wszystko? Gestykulacja tak, ale z umiarem. Poogladaj TV i zobacz ile ludzi w ten sposob gestykuluje - tutaj jest machania tak jakby zboze bila jakim ciapem....


Racja, lecz to, że tutaj tak gestykuluję nie implikuje gestykulacji na maturze. Co więcej --> uczeń maturalny nie idzie za gestykulacją, nie uczy się jej. Naśladownictwo (-->> the behaviourist position) dotyczy dziecka starszego (11-12), nie młodzieży (16-19).
terri chyba chodziło o to, że gestykulacja będzie rozpraszała ucznia, a nie, że nauczy się jej od nauczycielki i będzie wymachiwał na maturze :)

naśladownictw na pewno przede wszystim dotyczy mniejszych dzieci

gestykulacja w wykonaiu tej Pani to jeszcze pół biedy
Taka nadierna gestykulacja moze tez swiadczyc o zdenerwoaniu i probie ukrycia tego zdenerwowania i pomocy sobie tym 'ciapaniem zboza'. Wie ze jest nagrywana i dlatego tak sobie pomaga machajac. Mozliwe ze na codzien gestykuluje mniej.
Cytat: savagerhino
Taka nadierna gestykulacja moze tez swiadczyc o zdenerwoaniu i probie ukrycia tego zdenerwowania i pomocy sobie tym 'ciapaniem zboza'. Wie ze jest nagrywana i dlatego tak sobie pomaga machajac. Mozliwe ze na codzien gestykuluje mniej.

To wszystko rozumiem, ale doswiadczona nauczycielka (za ktora ta Pani sie udaje) nie powinna sie denerwowac do tego stopnia. Przeciez wszystko mogla sobie powtarzac wczesniej zanim zostala nagrana.
Moze to moja wina, bo ja lubie ludzi ktorzy spokojnie podchodza do wszystkiego, mowia normalnie, zeby ich latwo zrozumiec, co chwile oczekuja potwierdzenia ze wszystko jest ok.
.....moj ukochany powiedzialby ze ona potrzebuje 'uspokojenia'.....
Cytat: grudziu
Dobrze znasz kobiety jako takie?:). Masz doświadczenie?

Większe niż myślisz. Na XXX kobiet, które kojarzę z uczelni, przypomina mi się jedna, która podobnie gestykulowała. Wszystkie inne w granicach rozsądku.


Btw. Grudziu, Polska i political correctness? Polsce daleko od takiego PC, jakie jest np. w Anglii (np. http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,11691934,Angielskim_lekarzom_zabroni_sie_nazywania_pacjentow.html)
edytowany przez pakk: 10 maj 2012
>>>Większe niż myślisz.
1) nic nie myślę, 2) większe?? Miałeś na myśli więcej...?
Na XXX kobiet, które kojarzę z uczelni, przypomina mi się jedna, która podobnie gestykulowała. Wszystkie inne w granicach rozsądku.

>>>Btw. Grudziu, Polska i political correctness? Polsce daleko od takiego PC, jakie jest np. w Anglii (np. http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,11691934,Angielskim_lekarzom_zabroni_sie_nazywania_pacjentow.html)[/quote]

To była ironia. Zapomniałem tam inverted commas wstawić. Pewnie, gdzie my do zachodu...System prawny, mentalność polska, stosunek Polaka do Polaka - nie wymaga komentarza..
okey, już wiem o co chodzi. Chodziło o ci o większe doświadczenie. ok.
>>To wszystko rozumiem, ale doswiadczona nauczycielka (za ktora ta Pani sie udaje) nie powinna sie denerwowac do tego stopnia.

Mnie przez mysl nie przeszlo nawet gdy tamto pisalem ze jest naczycielka w ogole nawet jak tak napisala. Naczycielka nie macha tak rekami i nie zapodaje filmiki edukacyjne w koszulce jak z jakiegos Tijuana bible. Dlatego tak wlasnie macha w filmiku.
edytowany przez savagerhino: 10 maj 2012
Cytat: savagerhino
>>To wszystko rozumiem, ale doswiadczona nauczycielka (za ktora ta Pani sie udaje) nie powinna sie denerwowac do tego stopnia.

Mnie przez mysl nie przeszlo nawet gdy tamto pisalem ze jest naczycielka w ogole nawet jak tak napisala. Naczycielka nie macha tak rekami i nie zapodaje filmiki edukacyjne w koszulce jak z jakiegos Tijuana bible. Dlatego tak wlasnie macha w filmiku.

to jest nauczycielka! czemu nauczyciel ma nie zapodawać filmików edukacyjnych? i co to tijuana bible? koszulka jak koszulka... a może macha bo taka jest różni są ludzie ona jest bardzo energiczna i ruchliwa
Mnie jej machanie nie przeszkadza. Ważne by dobrze uczyła angielskiego.


to smarty-pants fault-finders:

The unvarnished truth is that she's picking up good opinions. Learners like her in spite of her 'flicking'. I hope her work bears fruit. She seems to be elated too much sometimes, nevertheless, she may know how to instil English rules into students' mind.
edytowany przez grudziu: 10 maj 2012
Cytat: grudziu
Mnie jej machanie nie przeszkadza. Ważne by dobrze uczyła angielskiego.


to smarty-pants fault-finders:

The unvarnished truth is that she's picking up good opinions. Learners like her in spite of her 'flicking'. I hope her work bears fruit. She seems to be elated too much sometimes, nevertheless, she may know how to instil English rules into students' mind.
Actually, we do not know her at all. Let's reserve our judgements, and focus on language. Your comments didn't involve it.
Cytat: grudziu
Cytat: grudziu
Mnie jej machanie nie przeszkadza. Ważne by dobrze uczyła angielskiego.


to smarty-pants fault-finders:

The unvarnished truth is that she's picking up good opinions. Learners like her in spite of her 'flicking'. I hope her work bears fruit. She seems to be elated too much sometimes, nevertheless, she may know how to instil English rules into students' mind.

Zrozumiałam jakoś połowę :) ale od czego jest google translate - zawsze pomoże
To all flubdubs of garden variety:

She can even wield a broom and shake a leg around a caldron in class, for all I care.
edytowany przez savagerhino: 10 maj 2012
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa