does he czy is he

Temat przeniesiony do archwium.
Hej mam takie pytanie, niezbyt skąplikowane ale jednak nie znam zasady gramatycznej. Chodzi mianowicie o różnicę między Does he always arrive late? i Is he always arrive late? Z góry dzięki za pomoc
does ... Czy zawsze wraca pózno?
A to drugie jest niepoprawnym zdaniem w mojej opini...
to drugie też jest poprawne, tak było w książce, a odpowiedź jest taka, że w zdaniach w których występuje to be używa się inwersji - znalazłem na innym forum pozdro
Drugie zdanie jest niepoprawne. Poprawne będzie gdy wyrzucisz 'arrive' tj Is he always late?
drugie jest bledne. Uzywasz tutaj present simple, tak jak w pierwszym, bo cos sie dzieje rutynowo. Czyli przy pytaniu masz operator czasu: Does (he, she, it) lub Do (I, you, we, they) ... + czasownik w formie podstawowej (czyli w tym przypadku arrive).
Wyjątkiem jest tu czasownik BYĆ gdzie w pytaniu operatorem jest bezposrednio jego odpowiednia forma. np. Is he always late? a nie Does he always be late.

Z kolei w present continuous is i are są operatorami, wtedy jest is (he she it) lub am I lub are (we you they) + czasownik w formie ciągłej czyli z koncowką -ing.

« 

Pomoc językowa

 »

Studia za granicą