Proszę o sprawdzenie poprawności [okresy warunkowe]

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
proszę o sprawdzenie jednego zadania:

http://images34.fotosik.pl/510/cc0d20002b900e44.jpg
edytowany przez freeman1990: 03 sty 2013
Jest zle odrobione.
A czy mógłbyś wymienić, które przykłady są błedne żebym chociaż mógł je przeanalizować?
Dzięki
Ja celowo nie wymienilem. Sprobuj przeanalizowac wszystkie.
Przede wszystkim nie "witam" tylko "Cześć" lub "Dobry wieczór". Nigdy nie używaj tego słowa jeśli nie jesteś w komitecie powitalnym.
Co do meritum to w/g mnie jest wszystko dobrze. Też chciałbym wiedzieć gdzie 'fui eu' widzi błąd. Okresów mieszanych nie widzę chyba że mam zaćmienie bo grypy jeszcze nie doleczyłem...
edytowany przez argazedon: 03 sty 2013
Sprawdzałem i doszukać się nie mogę, chociaż gdy to zadanie było sprawdzane na ćwiczeniach to odwrotnie były odpowiedzi w pkt 1,7,9,10.
1 - w 'main clause' występuje 'would' czyli drugi warunek, a więc w 'if clause' musi być II forma czasownika czyli 'saw'
7 - ta sama sytuacja co w 1, II forma 'organized'
9 - to samo co 1 i 7
10 - w 'main clause' nic nie wystepuje, a więc warunek zerowy, i I forma 'check'

Wyprowadzcie mnie z błędu jeśli się mylę.
Wedlug mnie wszystkie zdania sa poprawne.
hejka, fui may racje...
back to the drawing board, beginning with #1
ja tu widze tylko blad w #1.
bledy sa w druku tego cwiczenia, a nie w odpowiedziach przez askera
Cytat: argazedon
Przede wszystkim nie "witam" tylko "Cześć" lub "Dobry wieczór". Nigdy nie używaj tego słowa jeśli nie jesteś w komitecie powitalnym.

Powtarzasz się. Masz jakiś kompleks związany z używaniem tych słów? Może warto umówić się do psychologa i spróbować rozwiązać swoje problemy?
witam pasuje tam jak najbardziej
w koncu kto jest autorem (czytaj gospodarzem) watka, a kto wchodzi do niego jako gosc, aby go przeczytac, i ewentualnie udzielic odpowiedzi :?
tak,są błędy w zdaniach wyjściowych (xerocopy me!), ale brak użycia kursywy w 'had' można chyba wybaczyć?
no nie za bardzo, bo w 5 jest to samo
wazne, ze aker byl w stanie poprawnie na to spojrzec i uzyskac poprawny rezultat
troche dziwi mnie reakcja fui, i co bardziej, siuniab O:
If you had seen/saw....

You're right, the problem is with the text.
The word had should have been italicized
I interpreted the sentence as having the word "had " hard-coded into the text.

I read the clause "If you had" and searched for the past participle of see = seen, and immediately stopped reading
Take away lessons:
Read the whole sentence carefully
Don't trust textbooks, fraught with errors
:)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa