sprawdzenie błe

Temat przeniesiony do archwium.
Mam zdjecie gdzie gosc lezy i karetka jest na ulicy. Opisałem tak

I suppose thats diller ran away after had killed a person which is laying at the sidewalk. Maybe he didn't have money how paid for drugs.
i opisujesz dealera zamiast tego czlowieka, ktory lezy.
zapominasz o podmiotach w zdaniach
wiem ze opisuje dealera. Tak chcialem zaczac a pozostale kwestie mam opisane z fotki co widze etc.
Poprawilbys mi te zdanie bo ja nie wiem gdzie usadzic ten podmiot
edytowany przez kyos: 05 sty 2014
podmiot przed czasownikiem.
I suppose thats diller ran away after he had killed a person which is laying at the sidewalk.
Dobrze?
thats diller?

I suppose that diller ran away after he had killed a person which is laying at the sidewalk.
edytowany przez kyos: 05 sty 2014
wiec jak opisujesz delera, to pisz dealer

i co to znaczy 'thats'
o ludziach nie pisze sie which
lying
brak podmiotu w drugim zdaniu

I suppose that diller ran away after he had killed a person who he is laying at the sidewalk.
Dobrze? Chyba zdanie lezy gramatycznie?..
edytowany przez kyos: 05 sty 2014
I suppose that dealer ran away after he had killed a person who he is laying at the sidewalk.
Dobrze? Chyba zdanie lezy gramatycznie?.
ortograqfia, potem zajmiemy sie pozostalym bledami
poprawiles dealera, popraw jeszcze jeden blad ortograficzny
Podmiotu brakowalo nie w tym zdaniu, ale w drugim. Widze jednak, ze drugie zdanie trzeba poprawic w inny sposob.
ma byc 'who is'
tam byl jeden dealer w to zamieszany, prawda? Uzyj odpowiedniego przedimka
I suppose that the dealer ran away after he had killed a person who is laying at the sidewalk.?
poporaw ortografie w ostatnim czasowniku
on the sidewalk (bo 'at' znaczy 'przy chodniku)
ile osob lezy na chodniku? Uzyj odpowiedniego przedimka
I suppose that the dealer ran away after he had killed a person who is a lying on the sidewalk.?
ile osob lezy na chodniku? Uzyj odpowiedniego przedimka w odpowiednim miejscu i usun przedimki z miejsc, gdzie nie maja prawa sie pojawic
no jedna lezy :D

I suppose that the dealer ran away after he had killed a person who is the lying on the sidewalk.?


Trudne to jak na moj umysl bo nigdy nie zwracalem uwagi na to xD
edytowany przez kyos: 05 sty 2014
PRZEDIMKI stawia sie przed rzeczownikami.
I suppose that the dealer ran away after the he had killed the person who is lying on the sidewalk.?
edytowany przez kyos: 05 sty 2014
tak, teraz ok
dzieki mg. nauczylem sie wiele
Cytat: kyos
I suppose that the dealer ran away after the he had killed the person who is lying on the sidewalk.?

Ale tego 'the' nie powinno tam być, prawda?
jasne, tez 'who was lying..
Czy 'who IS lying' mogłoby pozostać gdybyśmy w chwili wypowiadania tego zdania byli na miejscu zdarzenia i ofiara nadal leżała na poboczu?
Cytat: labtes
Cytat: kyos
I suppose that the dealer ran away after the he had killed the person who is lying on the sidewalk.?

Ale tego 'the' nie powinno tam być, prawda?

nie powinno. czemu on wstawia slowa w najmniej oczekiwanych miejscach?

IS lying - bo to jest opis obrazka
nawet nie wiedzialem ze to pis zdjecia
jesli tak to 'is' jest ok naturalnie ale tez jesliby to bylo jakies stare zdjecie z 17 wieku to dalbym was
Cytat: savagerhino
jesliby to bylo jakies stare zdjecie z 17 wieku to dalbym was

dlaczego? przeciez to jest wciaz zdjecie, ktore opisujesz TERAZ
nie ma znaczenia dalbym was i tak
Cytat: savagerhino
jesliby to bylo jakies stare zdjecie z 17 wieku to dalbym was

ja bym w takim wypadku sprawdzil, co o tym zdjeciu pisze na blogu z xvii wieku jego autor
>>ja bym w takim wypadku sprawdzil, co o tym zdjeciu pisze na blogu z xvii wieku jego autor

fair enough, but what if there was no WI-FI in that art gallery and you had to impress all those scantilly dressed 'artcheerleaders' without fumbling:)

Anyway, the guy has been long dead and gone
edytowany przez savagerhino: 06 sty 2014
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa