KIEDY dopełniacz saksoński?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
temat mógłby się wydawać prosty i oklepany, bo uczono nas go w podstawówce. Jednakże jednej rzeczy nie potrafię zrozumieć i prosiłabym o wytłumaczenie. Dlaczego mówimy na przykład the boy's ball, a nie mówimy (przykładowo) Rihanna's style, tylko Rihanna style bez dopełniacza saksońskiego? Pytanie to nurtuje mnie od miesiąca i nie potrafię odnaleźć na nie odpowiedzi w czeluściach internetu. Pozdrawiam!
podaj przyklad w zdaniu
Rihanna's style jak najbardziej mozna powiedzieć, to znaczy 'styl Rihanny'
Rihanna style - byc moze widzisz duzo wyrazen typu 'Rihanna style clothes' itp., gdzie 'Rihanna-style' jest przymiotnikiem słożonym
mozna tez powiedziec 'in a Rihanna style' - nie tak jak ona, ale w jej stylu, z tym że kazdy może ja nasladowac troche inaczej, stąd to 'a'
'the Rihanna style' (znowu, jezeli to nie jest compound premodifier) oznacza to, co w swiadomosci ogolu kojarzy sie ze stylem Rihanny, tzn. nie jej styl, ale to, co ludzie uwazaja za jej charakterystyczny styl.

Te wszystkie mozliwosci wynikaja ze znaczenia slowa 'style' i mysle, ze w przypadku wiekszosci innych rzeczownikow nie ma takiego rozroznienia
Niestety nie zdarza się tak tylko w przypadku "stylu". Widziałam również kilka razy, gdy dopełniacz saksoński nie był użyty, a gdzie ja bym go użyła. Uznałabym to za zwykłe ułatwienie sobie życia przez Anglików, ale spotkałam się z tym również podczas czytania prac akademickich .
Dziękuję za odpowiedź, bo przykłady pomogły mi to trochę zrozumieć. Pozdrawiam.
Podaj przyklady

« 

Pomoc językowa