Pomoc językowa dla studentee

Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 153
test
powtórzę pytanie: Do tego zdania Time passes quickly if you work hard. należy ułożyć pytanie - w odpowiedzi do zadania wygląda to tak : What passes quickly if you work hard ? Czemu nie jest What does pass quickly if you work hard ? Przecież pytania są tylko z does/ do prawda ?

czy w present simple można zasawać pytania bez użycia does/ do ?
oczywiście bardzo proszę o wytłumaczenie
czy w present simple można zasawać pytania bez użycia does/ do ?
Można;)
https://learnenglish.britishcouncil.org/en/grammar-reference/question-forms-subjectobject-questions
Przewin do: Subject/Object questions.
a to zdanie ? Do tego zdania Time passes quickly if you work hard. należy ułożyć pytanie - w odpowiedzi do zadania wygląda to tak : What passes quickly if you work hard ? Czemu nie jest What does pass quickly if you work hard ? Przecież pytania są tylko z does/ do prawda ?
czemu jest What passes quickly if you work hard ? Czemu nie jest What does pass quickly if you work hard ? kiedy używamy does a kiedy nie ?
@studentee

Cytat: Aaric
Przewin do: Subject/Object questions.

Poczytaj o pytaniach o podmiot.
polskie fora są beznadziejne nikt na nich nie odpowiada a jak odp to mało i często tak że nic się nie da zrozumieć
mam takie wrażenie że odpowiada się niechętnie, mało szczodrze
dziwne, ze oczekujesz czegos wiecej na forum, gdzie ludzie dobrowolnie i czesto amatorsko staraja sie pomagac w swoim wolnym czasie
Zawsze mozesz wynajac korepetytora.
Cytat: studentee
mam takie wrażenie że odpowiada się niechętnie, mało szczodrze

Gdybys byl troche bardziej ogarniety, to bys poprzegladal watki i zobaczyl, ze garstka pomagajacych pomaga kilkudziesieciorgu ludziom tygodniowo. Na kilkanascie Twoich pytan tez juz odpowiedzielismy.
Niestety, bozia nie dala, ani inteligencji, ani kultury.
obrażanie innych to rzeczywiście oznaka wielkiej kultury...
wyzwaniem dla inteligencji jest pomoc komuś mniej ogarniętemu tak by zrozumiał a nie pomoc by coś tam napisać byleby było
tylko, że o pytaniach o podmiot napisano mnóstwo, naprawdę mnóstwo. Znajdź jakiś opis, który Ci się spodoba, przeczytaj, a potem np. zadaj dodatkowe pytania na forum, żeby wyjaśnić wątpliwości.
jestem za mało ogarnięty żeby znaleźć odpowiedź na pytania które ledwo potrafię sformułować - czego mam szukać ? jakie wpisać hasło do przeglądarki? ja nie rozumiem tego czym jest present simple po prostu, znaczy rozumiem i nie rozumiem do końca. np. nie wiem czy opis czasownika to have w moim kursie multimedialnym to już present simple czy nie bo też używa się tam do/ does do formułowania pytań.
teraz wiem że w present simple można zadawać pytania bez użycia does/do i chciałbym zrozumieć to na przykładach - czemu w tym i tym miejscu nie używa się tego a w większości przypadków tak.
Cytat: studentee
jestem za mało ogarnięty żeby znaleźć odpowiedź na pytania które ledwo potrafię sformułować - czego mam szukać ? jakie wpisać hasło do przeglądarki?

'pytania o podmiot'.

może nie powinieneś uczyć się sam.
http://angielski.na6.pl/present_simple
Time passes quickly if you work hard. Odpowiedź to: What passes quickly if you work hard? Czemu nie What does pass quickly if you work hard ? oglądałem filmik o pytaniu o podmiot, rozumiem ale tego przykładu nie wciąż nie rozumiem i nie wiem jak to się łączy z tym kiedy używać does a kiedy nie. bardzo proszę na tym przykładzie niech mi to ktoś w końcu wytłumaczy
mówcie o mnie co chcecie że debil itd ale niech mi to ktoś wytłumaczy bardzo proszę
nie ma co wstawic miedzy does i pass i dlatego nie uzywa sie does
co to znaczy że nie ma co wstawić ? a co można by było wstawić ?
podmiot
dziękuję
Your torch makes a buzzing noise. czemu w odpowiedzi jest What noise does your torch make? a nie What noise do your torch make? Przecież tylko dla trzeciej osoby jest does a tu jest druga osoba - your - twoja latarka
sory już sam rozumiem
noise = it
liczba pojedyncza
Chyba chciałeś napisać:
torch = it
Tak, sorry
w kursie z jakiego się uczę w części "użycie czasu present simple" pisze m.in że czasu tego używa się "w przypadku gdy czasownik nie posiada formy - ing i podaje się na to takie przykłady:

It belongs to me.
Do you have any money ?
I don't know her name.

Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić o co tu chodzi ?
Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 153

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa