Przygotowanie do olimpiady - gimnazjum Lublin

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć.

Mam 14 lat i mieszkam w okolicach Lublina, tak więc łapię się na olimpiadę j.ang z kuratorium oświaty Lublin.

Etap szkolny, który był akurat zadziwiająco łatwy (http://www.lscdn.pl/pl/konkursy-przedmiotowe/5287,Arkusze-zadaniowe-2[tel]etap-szkolny.html - zjedźcie do sekcji gimnazjum i kliknijcie j. ang szkolny) bo były tam tylko czasy present simple, continuous i past simple, continuous. Miałem tam punkta do maxa, błąd zrobiłem tylko przy Canteen, bo napisałem, że stołówka to dinner room (XD).

Przejście etapu okręgowego jest dla mnie bardzo ważne. Pani od ang. daje mi jakieś książki związane z kulturówką o GB, Irlandii, Ameryce a mój brat, który studiuje filologię angielską uczy się ze mną np. Wishe, High time-y, Okresy warunkowego, Would rathery,prefery,would prefery itd. Jednak to jak na teraz jest za mało. Za 12 dni mam olimpiadę, a dotąd najwyższy test jaki zrobiłem to miał chyba 78%. Była to olimpiada chyba 2012 ale nie pamiętam jakie to było województwo. Co inne województwo to inna olimpiada, łatwiejsza, trudniejsza... Z jakich źródeł powinienem korzystać, aby wystarczająco przyswoić i słówka, gramatykę itd. ale i kulturówkę? Słyszałem coś o jakimś krzyżanowskim, ale wyjaśnijcie mi w jakim kościele dzwoni.
Też przeszłam, może spotkamy sie w Lublinie na etapie wojewódzkim (oby). Ja ćwiczę na testach z poprzednich lat, przyznam Ci racje, ze porównując test z tego roku do poprzednich to zupełnie inna bajka. Moim zdaniem, był na niskim poziomie- jak sprawdzian etc. Dodatkowo dostaje duzo ćwiczeń kulturowych, uzupełnia repetytorium gimnazjalisty i książkę Oxford Practice Grammar. Powodzenia!
Czesc! Tez mam taka nadzieje.
Ja tez robie testy z poprzednich lat, jednak arkusze olimpiad sa rozne w roznych wojewodztwach, wiec ja uwazam ze to jednak za malo. Moze ty.masz wieksza wiedze ogolna :P. Wiesz co - bardzo fajnie by bylo jesli utrzymywalibysmy ze soba jakis kontakt, np. GG. Przygotowalibysmy sie razem, dopelnialibysmy sie. Daj znac jakby co!
I mialbym taka prosbe - zrob ten test http://lscdn.pl/pl/konkursy-przedmiotowe/4546,Arkusze-zadaniowe-2[tel]etap-szkolny.html
Oczywiscie ten Gimnazjum. Daj znac ile masz %.
Chodzi mi o etap okregowy
Wyslalam Ci moj numer GG w wiadomosci. Juz zaczynam robic test. :)
Zrobiłam test. Straciłam 11 punktów z 50, czyli miałam 78%. Średni wynik. :(
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Olimpiada języka angielskiego