wiadomość/e-mail

Temat przeniesiony do archwium.
Bardzo proszę o przetłumaczenie na angielski niżej podanego tekstu. Z góry bardzo dziękuję. Wujek google słabo podpowiada i wychodzą straszne błędy gramatyczne. Błagam o pomoc.



Cześć.
Piszę z taką nietypową prośbą.
Mój kolega, który jest Twoim wielkim fanem ma za miesiąc urodziny. Nazywa się Michał. Czy byłaby możliwość żebyś zrobiła zdjęcie np. z życzeniami na kartce a4 „wszystkie najlepszego Michał” lub cos w tym stylu? Bardzo mi na Tobie zależy, ponieważ wiem że będzie tym bardzo, ale to bardzo zaskoczony i sprawisz mu wiele radości.
Mamy w planach zebrać zdjęcia od znajomych oraz od znanych osób, których lubi i podziwia i zrobić z tego jeden film.
Z góry bardzo dziękuję.
Pozdrawiam
Kinga
Spróbuj tak jak potrafisz i ktoś to sprawdzi. ;)
Hi.
I am writing with such unusual request.
My friend, who is your big fan birthday is in a month. His name is Michael. Would you took a photo opportunity eg. The wishes on a piece of A4 "All the best Michael" or something like that? I really care about you, because I know that this will be very, very surprised and You shall make him much joy.
We plan to collect photos from your friends and from famous people whom he likes and admires and make this one movie.
Thank you very much in advance.
Greetings
Kinga
mialo byc samodzielnie

nie napisalas 'your photos' anui 'this will be surprised'
Czyli jak, bo nie za bardzo rozumiem?
Hi,
I am writing with quite an unusual request.
My friend, who is your big fan, is celebrating his birthday in a month. His name is Michael. Would you mind taking a photo of yourself with eg. the wishes on a piece of A4 paper that reads "All the best Michael" or something like that? I really care about your contribution, because I know that he would be very, very surprised and you would make him very happy.
We plan to collect photos from friends and from famous people whom he likes and admires and make it into a movie.
Thank you very much in advance.
Greetings,
Kinga
może być.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Nauka języka