3 pytania

Temat przeniesiony do archwium.
hej,

mam 3 pytania:
1. chcę powiedzieć coś w stylu "fragment artykułu o filmie X, w którym Y grał rolę Z w 1985 r.", czy może być "An excerpt from an article about a film called X that Y starred in as Z in 1985" ?
2. w nawiązaniu do tego co było w tym artykule, chcę powiedzieć "parę lat później zagrał kolejnego dobrego człowieka/gościa - *imię nazwisko postaci* - w *tytuł filmu*", czy może być "a couple of years later he played another good guy - *imię nazwisko postaci* - in *tytuł filmu*" ? (a może przecinki zamiast myślników?)
3. podając link do filmiku, jak powiedzieć, że fragmenty w których pojawia się dana postać (Y) zaczynają się, w którejś tam minucie filmu? czy może być "Y's parts/bits start at: *jakaś tam minuta filmiku*, *kolejna minuta*, etc...." ?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
edytowany przez justme33: 19 gru 2015
1. An excerpt from an article (tutaj mozesz dodac przez kogo, gdzie i kiedy) about a film 'called' (generalnie mowimy 'entitled' bo filmy maja tytuly a nie imiona/nazwy) X 'that Y starred' (tutaj lepiej...'starring X') as Z in 1985
2. a couple of years later he played another good guy - *imię nazwisko postaci* - in *tytuł filmu*" .
3. Y's 'parts/bits' (nie, to ma seksualne konotacje, 'jego bits sie pokazuja', lepiej 'his scenes') start at: 05.00 minutes, 09.00 minutes...
edytowany przez terri: 20 gru 2015
Generalnie nie mówimy titled ani entitled ''article about THE film XYZ''
edytowany przez Aaric: 20 gru 2015
Cytat: Aaric
Generalnie nie mówimy titled ani entitled ''article about THE film XYZ''

...article about the film Spectre.... wg mnie to troche nie tak, ale wg Ciebie to jak najbardziej o.k.?
dzięki, a tak jeszcze odnośnie trzeciego, czy dopuszczalne też będzie All Y scenes... czy musi być "Y's"? i czy zmieni się coś jeśli zamiast nazwiska aktora wrzuci się nazwę postaci?
edytowany przez justme33: 23 gru 2015
Cytat: justme33
All Y scenes... czy musi być "Y's"?

...all Daniel Craig's scenes..
...all James Bond's scenes.....
nie ma roznicy czy to jest imie/nazwisko wlasne czy imie/nazwisko postaci
Dziękuję :)
Temat przeniesiony do archwium.