1 zdnanie

Temat przeniesiony do archwium.
hej,
czy poniższe zdanie jest poprawne?
When they were about 8 years old their parents decided to move to a new/another home in a different part of the city which they did not like/they didn not like the change.

jeśli tak, to czy tylko dla mnie brzmi jakby pisało je dziecko? xD tzn, zastanawiam się czy nie dałoby się tego ubrać w jakieś lepsze słowa, nie jakieś szczególnie wyszukane, ale żeby brzmiało trochę lepiej. No chyba, że tylko mi się wydaje, że to zdanie brzmi "słabo" ;)

z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
edytowany przez xxxyz: 11 maj 2016
nie wiem, gdzie mialabys wstawić 'they didn't like the change': jezeli po 'which, to bedzie źle
...they didn't like the change by lepiej pasowało gdyby po 'old' było 'and'
aa, sorry skopałam trochę z tymi wariantami:

1. When they were about 8 years old their parents decided to move to another home in a different part of the city which they did not like. (z tym, że chodzi mi o to, że nie lubili tego nowego miejsca generalnie, nie że mieli jakieś uprzdzenia do nowej dzielnicy, tylko, że po prostu woleli stary dom i okolicę)
2. When they were about 8 years old their parents decided to move to another home in a different part of the city but they did not like the change/the new place.
(i ci co nie lubili nowego miejsca to te dzieci, a nie rodzice, więc może lepiej dać "the kids" zamiast ostatniego "they"?)
edytowany przez xxxyz: 11 maj 2016
Wydaje mi się, że another sugeruje, że mieli drugi dom gdzieś tam, że zawsze tak było, więc ja bym dała new, co bym sugerowało że zmienili otoczenie kompletnie.
Jeśli chodzi o preferencje to może lepiej dać "But kids prefered not to move out at all" albo "prefered to stay in the old house"
dzięki :)
Temat przeniesiony do archwium.