Związek zgody.

Temat przeniesiony do archwium.
Another group that experienced linguistic persecution were German Americans.

czy w tym zdaniu nie powinno być "was"? (subject-verb agreement with group)
jezeli pojmujesz grupę jako jedną całość, to gramatycznie poprawnie jest 'was', ale dużo ludzi w tym wypadku pisze 'were', bo l. mn. jest bliżej czasownika. Byc moze juz te forme sie uznaje za poprawną
edytowany przez zielonosiwy: 30 gru 2016
jak jest bardzo dlugi podmiot, a potem 'to be' i orzecznik w liczbie mnogiej, to niektorzy uzywaja form liczby mnogiej 'to be'.
Another group [zamien na PEOPLE] that experienced linguistic persecution were German - Americans.
i bedzie ok.

albo : jak z was

Another group that experienced linguistic persecution was German - Americans.


OK ;-)
edytowany przez big.f00t: 31 gru 2016
Ja uzylabym 'were'.
@big.f00t

naprawde chcesz pisac' another people'?
Szczerze , pominalem to bo nie na tym sie skupilem piszac to zdanie. Mowisz ze another people jest zle...

people ma dwie formy (singular and plural)

OTHER PEOPLE ARE (plural)

ANOTHER PEOPLE IS (people IS jako singular) czyli singualar

Jezeli mam na mysli konkretna grupe ludzi to grupa jest jako singular wiec technicznie moze byc another.

tak chce uzyc another bo mam na mysli grupe ludzi German - Americans. (1 nation-singular)

a people is possible with the specific meaning "The members of a particular nation, community, or ethnic group" (Oxford Dictionaries), and so of course another people is possible when this is what's intended.

Another (group) PEOPLE that experienced linguistic persecution was German - Americans.

Widze ze zalezy wam na udowodnieniu ze nie mam racji i zeby podniecac sie swoim EGO.

A nie dajecie zadnych informacji ludziom co ucza sie angielskiego
Cytat:
naprawde chcesz pisac' another people'?

Nie skupiaj sie na MNIE! tylko uzasadniaj merytorycznie to co napisalem. Nie mam problemu jak zrobie taki blad czy taki blad. Im wiecej bledow zrobisz tym wiecej sie nauczysz.

takze podam linki :

http://english.stackexchange.com/questions/263046/people-are-is-which-one-is-correct
http://ell.stackexchange.com/questions/38512/another-people
edytowany przez big.f00t: 31 gru 2016
" Nie mam problemu jak zrobie taki blad czy taki blad. Im wiecej bledow zrobisz tym wiecej sie nauczysz. "

ale Ty wszystkim innym wytykasz bledy, a sam sie potykasz na najprostszych rzeczach, a potem cytujesz regulki, ktore nie odpowiadaja temu, co wymodziles.
German-Americans to nie jest nation i dlatego w tym zdaniu nie mozna uzyc 'another people'.
New Year's Resolution:
Od Nowego Roku bedziemy grzeczni na forum i bedziemy prowadzic dyskusje w sposob GRZECZNY i z wielkim szacunkiem dla drugiej osoby.
Czyli od jutra już nie bedziesz w swoich postach pisać " do jasnej ch..." itp?
terri

Od kiedy wszedlem na to forum. Widze ze przychodza tu ludzie po informacje na temat angielskiego glownie ludzie ze szkol i 99% postow tych panow to "zle , poczytaj o tym i o tamtym" nie udzielajac zadnych odpowiedzi. poprostu mowia ze jest zle nawet mi raz napisal ze definicja ze slownika Cambridge jest zla!
przeciez ja skopiowalem i wkleilem definicje ze slownika Cambridge. To jest nie mozliwe ze bylo zle!

I wiekszosc ludzi tutaj mam na mysli co szuka odpowiedzi to ludzie ze szkol ktorym mozna napisac wszystko i powiedziec ze jest dobrze a oni i tak to wezma... podawalem linki do zrodel i udowadnialem ze wiekszosc ich postow sa poprostu smieszne i niepoprawne... podalem dowody na to . Oni z drugiej strony nigdy nic nie uzasadniaja nie podaja zadnych regol gramatycznych.

Za takie zachowanie powinni dostac bana bo wprowadzaja ludzi w blad i zanizaja poziom tego forum.
Zaczne od tego.
Nasze forum istnieje od ponad 15 lat. Forum jest odwiedzane przez BrE i AmE nativow mieszkajacych na calym swiecie. Idea tego forum jest to, zeby WSKAZAC gdzie sa bledy. Jak ewidentnie osoba pytajaca myli sie (i to mozemy poznac po wielu jej postach) to powiemy jak cos mozna poprawic.
Nie udawadniamy sobie tutaj kto wie wiecej albo mniej. Kazdy ma prawo do swojego glosu, bo kazdy moze sie czegos nowego nauczyc.
Jak dobrze, ze ja to wszystko pilnuje i mam palec na pulsie forum. Niektorzy dostaja w kosci jak widze ze sa zawodowymi leniami albo nie chca sie czegos nauczyc.
Cytat: Aaric
Czyli od jutra już nie bedziesz w swoich postach pisać " do jasnej ch..." itp?

Obiecuje ze nie bede takpisac (moze sobie tak pomysle), ale zobaczymy czy ta 'resolution' bedzie trwala tak dlugo jak moje inne 'vices'.
Cytat: big.f00t
terri

przeciez ja skopiowalem i wkleilem definicje ze slownika Cambridge. To jest nie mozliwe ze bylo zle!

źle ją zrozumiałeś.

Cytat:
I wiekszosc ludzi tutaj mam na mysli co szuka odpowiedzi to ludzie ze szkol ktorym mozna napisac wszystko i powiedziec ze jest dobrze a oni i tak to wezma... podawalem linki do zrodel i udowadnialem ze wiekszosc ich postow sa poprostu smieszne i niepoprawne... podalem dowody na to . Oni z drugiej strony nigdy nic nie uzasadniaja nie podaja zadnych regol gramatycznych.

Za takie zachowanie powinni dostac bana bo wprowadzaja ludzi w blad i zanizaja poziom tego forum.

Piszesz o sobie.

Ok, ode mnie koniec, pisz sobie, co chcesz, ale za pól roku będziesz się tego wstydzić
Cytat:
Forum jest odwiedzane przez BrE i AmE nativow mieszkajacych na calym swiecie

I oczywiscie ci nativi mowia biegle po polsku. :-) ::::: 0wned :::::::: :D

Cytat:
to powiemy jak cos mozna poprawic.

przejdz do posta na temat isisting on ... i popraw swoj blad (good luck)

jedyne chyba co umiesz to napisac ...a little knowledge.... wlasnie .... little knowledge....


:::::::::::::::::: 0WNED!!!!!!!!!!!!!:::::::::::::::
>>>>I oczywiscie ci nativi mowia biegle po polsku. :-)
Wg mnie, zeby znac jez. ang. nie potrzeba mowic biegle po polsku...bo po co?.
Napewno znasz to angielskie przyslowie: A little knowledge is a dangerous thing.

A tak aside: Co sie stalo z naszym merixem, ktory tutaj byl pare lat temu?. Musze jego poszukac w cyberspace. On tez wszystko udawadnial......:-) Miss him.
edytowany przez terri: 31 gru 2016
Cytat: terri
A tak aside: Co sie stalo z naszym merixem, ktory tutaj byl pare lat temu?. Musze jego poszukac w cyberspace. On tez wszystko udawadnial......:-) Miss him.

He was friends with Basia on Facebook, but now he appears to be missing. I'll ask her; maybe she knows.
Cytat:
Wg mnie, zeby znac jez. ang. nie potrzeba mowic biegle po polsku...bo po co?.

Mam na mysli ,ze nie widzialem zadnych nativow na tym forum. Mozna miec mala wiedze ale nie umienie czytac ze zrozumienem ... to juz lipa.

Cytat:
Napewno znasz to angielskie przyslowie: A little knowledge is a dangerous thing.

To jest fragment literackiego eseju z 1709 roku jakiegos poety jest to jezyk nieadekwatny do j.ang w 2016r.
Jezyk sie zmienil od 1709...
Nie chce byc nie grzeczna...Nie cheM ale muszeM...
Serduszko moje kochane,.,..obiecalam, ze bede grzeczna...i musze chociaz przez dzien to utrzymac.....
Cytat: big.f00t
To jest fragment literackiego eseju z 1709 roku jakiegos poety jest to jezyk nieadekwatny do j.ang w 2016r.
Jezyk sie zmienil od 1709...

kolejna sprawa, którą musisz skonsultować ze swoim ulubionym wykładowcą. Lepiej tak niż np. podawać takie argumenty na publicznym forum, mniejszy wstyd.
@big.f00t
>>>>A little knowledge is a dangerous thing.
>>>To jest fragment literackiego eseju z 1709 roku jakiegos poety (nawet uzywanie takiego jezyka jak 'jakiegos poety' daje mi znac, ze nigdy nie czytales czegokolwiek co on napisal i nie masz pojecia o literaturze, a to moj drogi to jest absolutny wstyd) jest to jezyk nieadekwatny do j.ang w 2016r.
Jezyk sie zmienil od 1709...
Calkowicie nie zrozumiales (albo nie chcesz zrozumiec, albo sa inne powody) co ten cytat znaczy. Gdybys byl wiecej ogarniety w jez. ang. to wiedzialbys ze ten akurat cytat jest uzywany codziennie przez nativow. No, ale ty wiesz lepiej.
Tutaj nie chodzi o jez. literacki, czy zmiane jezyka z czasow 1700 do dzisiaj (2017) - tylko o to, co ten cytat ma do przekazania osobom ktore 'mysla ze sie znaja' na czyms, a tak wlasciwie to calkowicie nie maja pojecia o niczym.
Temat przeniesiony do archwium.