perfect infinitive passive a kiedy perfect infinitive activ

Temat przeniesiony do archwium.
kiedy mam wiedziec kiedy użyc perfect infinitive passive a kiedy perfect infinitive activ?


i proszę nie piszcie bym poczytał strone bierna, bo to juz zaczyna być żenujące...
albo umiecie pokazac różnicę w tej konstrukcji bezokolicznika tłumacząc to na polski bym zrozumiał albo nie piszcie nic.
napisz sam, co wiesz o stronie biernej w jezyku angielskim, to wyjasnimy, czego nie wiesz albo co rozumiesz blednie.
The passive voice is used when we want to focus attention on the person or thing affected by the action.
Cytat: mg
napisz sam, co wiesz o stronie biernej w jezyku angielskim, to wyjasnimy, czego nie wiesz albo co rozumiesz blednie.

Żartujesz sobie? Wiesz ile to pisania?
to co, my mamy to wszystko pisać?
Cytat: mg
to co, my mamy to wszystko pisać?

Nie wiem czy ty nie czytasz tego co piszę ale mi nie chodzi o samą stronę bierna tylko o bezokolicznik perfect w passivie, czyli właśnie w stronie biernej.
edytowany przez matilda555: 02 mar 2017
nie odrozniasz form strony czynnej i biernej, wiec nie chodzi Ci tylko o 'bezokolicznik perfect w passivie'
Cytat: mg
nie odrozniasz form strony czynnej i biernej, wiec nie chodzi Ci tylko o 'bezokolicznik perfect w passivie'

Mylisz się, właśnie o ten bezokolicznik tylko mi chodzi, ale nikt na tym forum nie potrafi mi dwóch sensownych zdań napisać właśnie w tym bezokoliczniku.
jaka jest roznica miedzy
he has done
he has been done
Cytat: mg
jaka jest roznica miedzy
he has done
he has been done

No właśnie nareszcie zauważyłeś o co mi chodziło. Właśnie tej różnicy nie rozumiem. Umiem napisać to po angielsku ale nie wiem kiedy to powiedzieć.

Moja odpowiedź jest taka :
He has done - oznacza "on zrobił " tj. Infinitive perfect active
Natomiast
He has been done wg mnie oznacza "on zostałby zrobiony" tj infinitive passivie perfect.
?
edytowany przez matilda555: 06 mar 2017
już jesteś bliżej, tylko czemu 'by'? to nie jest część trybu warunkowego
tak, jedno zdanie jest w stronie czynnej, a drugie w stronie biernej. Plus dla Ciebie, że mialeś odwagę przyznać się, że 'własnie tej róznicy nie rozumiesz'. Teraz nie rozumiem tylko 'wiesz, ile to pisania'.

Zrób jakieś ćwiczenie na stronę bierną i wpisz tu odpowiedzi. Ktoś pomoże wyjaśnić trudności, jakie masz
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie