gazebo / shed

Temat przeniesiony do archwium.
Czy taka drewniana wiata (dach na słupach), pod którą jest stół i ławy do siedzenia w ogrodzie przy domku jednorodzinnym to jest "sched" czy "gazebo"? Nie mogę wydedukować. Może obydwie nazwy są ok???
a google graphics nie pomoże?
Obejrzałam już właśnie mnóstwo obrazków w gogle. Znalazłam kilka obrazków dokładnie tego o co mi chodzi po nazwą "gazebo". Zakładam więc, że ta nazwa jest ok. Natomiast pod nazwą "shed" znalazłam w słowniku definicję, która mnie zastanowiła i od której zaczęły się poszukiwania: a hangar without walls ale obrazki google tego nie potwierdzają. Co prawda "hangar" to trochę co innego niż "shed" ale "shed" kojarzy mi się typowo z ogrodem, więc dlatego skojarzyło mi się z taką wiatą ogrodową. Z drugiej strony "shed" dla mnie to raczej taki mały drewniany domek na narzędzia czy do innych przyogrodowych celów.

Ale wiesz co, jak tak zaczęłam teraz tłumaczyć o co mi chodzi to doszłam do wniosku, że chyba za daleko poszłam w skojarzeniach od "hangar" do "wiaty ogrodowej" i stawiam tu na "gazebo". Nie ma to jak samej sobie wytłumaczyć publicznie na piśmie :P No chyba że się mylę to niech mnie ktoś poprawi. Dziękuję za uwagę i przepraszam za zawracanie głowy :)))
ten slownik na di tyle razy Cię zawiódł, że znalazłabyś sobie cuś lepszego.
Owszem, jest niestety dosyć wadliwy ale ma jedną cholernie dobrą zaletę - szukam coś w diki i wrzucam słówka jednym kliknięciem do etutor'a, który sam już dalej czuwa nad moimi powtórkami, itd. Nie mam kompletnie czasu ani też zbytnio chęci żeby samej wklepywać słówka w jakieś Anki czy Supermemo. Poza tym mam tu od razu wymowę. W Anki też można ponoć jakoś dodać wymowę ale znów trzeba na to tracić czas. Poza tym jak wrzucam nieraz całe zdania do nauki, żeby uczyć się słówka w kontekście, to wymowy całego zdania już raczej nie znajdę samodzielnie, żeby dodać do Anki. Ale fakt, przy intensywnym używaniu całości widzę sporo błędów, niedociągnięć i denerwuje mnie to. Ideałów jednak nie ma a zależy mi na programie z algorytmem do powtórek, nic lepszego nie znam. Jak ktoś zna to to ja też chętnie poznam :)

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa