"must" w drugim okresie warunkowym

Temat przeniesiony do archwium.
1. Nawet jeśli dasz radę przeczytać te 11 rozdziałów musisz mieć czas na ich powtórkę.
2. Nawet jeśli przeczytałać te 11 rozdziałów (w co niewierzę), musisz mieć czas na ich powtórkę.
3. Skoro przeczytałaś te 11 rodziałów (fakt), musisz teraz znaleźć chwilę czasu na ich powtórkę.

I teraz tak: czy "must" trzeba zmienić na "would have to; had to" w unreal czy nie?

1. Even if you managed to read those 11 chapters, you must have some time for a revision. (czy: you would have to have some time...)
2. Even if you read (past simple form) those 11 chapters, you must have some time for a revision.
3. If you read (czy had read) those 11 chapters, you must find some time....

Dziękuję za pomoc.
to sa wszystko realne conditionals
2, 3 ...have read...
revision jest niepoliczalne w tym znaczeniu
To może tak po kolei:

1. prawda, revision w znaczeniu powtórka jest niepoliczalny czyli przedimka powinno nie być lub w jego miejsce powinno się stawić "some"
2. "I need to do a revision before the exam tomorrow" czy powinno być tu zatem "some revision" lub po prostu "revision"
3. co do unreal time; oto on:
- Nawet jeśli być przeczytała 11 rodziałaów, musiałabyś mieć czsa na ich powtórkę. (klasyczny, banalny 2 okres war.)

- If you managed to read those 11 chapters, you would have to find some time for revision. (tutaj rozumiem że must zmieniamy na have to)

czy moje wcześniejsze zdanie (numer 1) to conditional 2+1?
edytowany przez nike_x94: 01 maj 2017
napisz:
I need to do [a little/some/a lot of] revision..., w zaleznosci od tego, ile ci trzeba tej powtorki
Even if... i potem masz juz ok napisane
I need to do revision. Fear not ;)

edit: wyrzuciłam skreślone a, bo nie wiem, czy każdy zauważy skreślenie
edytowany przez panienka_z_okienka: 01 maj 2017
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Egzaminy

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia