Jak przetłumaczyć na ang: "poczęstować kogoś papierosem"

Temat przeniesiony do archwium.
Witam serdecznie ;)

tak jak w temacie :) głównie chodzi mi o samo słowo poczęstować, ale również ważne jest dla mnie całe wyrażenie :)

Z góry dziękuję za pomoc :)
nie przychodzi mi do glowy tak na szybko, ale mozna zapytac ' would you like X?' - please take one, - cos takiego.
np
give sb a smoke/cigarette
papierosy są niezdrowe - you'd better smoke sb up ;)
A to nie będzie jakiś idiom?
Mozesz powiedziec I offered him a cigarette and he accepted/but he didn't accept. Nie ma slowa "poczestowac" o jednoznaczym znaczeniu. Give to raczej gdybys mu dal zreki do reki, lub gdyby poprosil a Ty mu dales. W tym kontekscie, ktory sugeruje zdanie uzylabym offer
słownik podaje że help sb to sth

Can I help you to some dessert?

czy można to użyć także z papierosem?
tylko w rozmowie i bedzie to super extra uprzejme,a nawet staromodne
w narracji nie.
superekstrauprzejme
ja w ogóle nie piszę 'eXtra' przez X.
Ktoś mnie zhakował :-)
mg, ale pojechałeś :)
w rozmowie np : Fancy a cigarette?, jak chcesz napisac to np: offer.
Fancy jest wylacznie British. W AmE fukcjonuje zwrot do you care for (a cigarette)? Would you like a cigarette?. Jesli chcemy powiedziec zeby ktos sie poczestowal ciastkiem to powiemy "help yourself to a cookie/biscuit, ale napiszesz I offered him some cookies.
Przyszlo do mnie. Mozna powiedziec 'help yourself'...i to odnosi sie do byle czego, tego piwa, to ciastko, tego papierosa. Tak, ze jak sytuacja wymaga, to mowimy...'Please help yourself' i wtedy dajemy znac drugiej osobie, ze moze cos brac.
Przyszlo do mnie. Mozna powiedziec 'help yourself'...i to odnosi sie do byle czego, tego piwa, to ciastko, tego papierosa. Tak, ze jak sytuacja wymaga, to mowimy...'Please help yourself' i wtedy dajemy znac drugiej osobie, ze moze cos brac.
francis napisał: Jak przetłumaczyć na ang: "poczęstować kogoś papierosem". Nie wiem co wy widzicie ;)))
my widzimy caly swiat....musimy przeciez cos pokrecic, zeby bylo wesolo...:-)
Temat przeniesiony do archwium.