I see him first / I have seen him first

Temat przeniesiony do archwium.
Czesc :D Mam takie pytanie czym sie roznia te zdania: I see him first / I have seen him first
Ogladalem bajke swinka peppa i tam byla sytuacja ze peppa zauwazyla zabawke i mowi ze widziala ja pierwsza, ale dlaczego w czasie past simple jak nie podala czasu ? :D Kiedy sie domyslic ze trzeba uzyc tego czasu bez okreslenia czasu ? W linku jest zdjecie wlasnie z tego momentu. Dzieki z gory za pomoc :)
http://imgur.com/nhGpEkB
napisz sobie poprawnie to zdanie w simple past

'(w domysle: kiedy go zobaczylismy), ja bylem pierwszy'
Cytat: mg
napisz sobie poprawnie to zdanie w simple past

'(w domysle: kiedy go zobaczylismy), ja bylem pierwszy'

I saw him first. Pomylka z pospiechu ;/ When we saw him, i was first? Dlaczego zostal uzyty czas past simple ?
edytowany przez belkocik: 20 sie 2017
Może dlatego, że to serial skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym.
Stąd też nie stosuje się w nim zaawansowanych struktur gramatycznych
ale język najprostszy z możliwych.
wytlumaczylem dlaczego: podalem, co bylo w domysle.
To juz nie wiem z czego sie uczyc :D
No nie wiem czy to dobre źródło do nauki bo zapewne stosuje się tam dużą ilość uproszczeń.
Poprawność gramatyczna nie jest tam priorytetem. Nauczysz się źle a potem ciężko będzie to odkręcić. Chociaż sam taki serial przydałby mi się do listeningu:)) Jak już mówiłem moja zdolność rozumienia ze słuchu jest na tragicznym poziomie. Po polsku niewiele lepsza:) Wystarczy że człowiek coś tam fafluni i już go nie rozumiem. Tyle że głosy w takich filmikach dla dzieci są często przerysowane, jakieś takie nienaturalne. Ja bym chciał znaleźć jakieś proste dialogi, wyrażane w skrajnie wyraźny sposób, w dość wolnym tempie ale takie na serio, bez zbędnej pieszczotliwości w głosie:)
na pewno nie upraszczają użycia czasów. To nie jest serial dla osób na poziomie A2, tlklo dla native'ów.
Cytat:
To juz nie wiem z czego sie uczyc :D
BBC QT
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa