Pozycja 'not' w zdaniu pytającym z modalem

Temat przeniesiony do archwium.
Cytat:
If psychoticism is causally linked with creativity, then might not psychiatric treatment lower the creativity of the afflicted person?

Dlaczego nie:
might psychiatric treatment not lower ...
?

Znalazłem opinię, że not przed podmiotem jest 'archaic' - cytowany fragment pochodzi z książki wydanej w 1995.
Czy might not + podmiot ma coś wspólnego z wątpliwą poprawnością skrótu mightn't bo wiem, że skrót not z modalem lub operatorem + podmiot jest poprawne np:

Can't I dance naked in front of terri?
potrafie to wytlumaczyc tylko tak, ze styl naukowy od czasu do czasu zawiera elementy archaiczne.
Dziękuję.
no, to popracowalem, a teraz zatancze. Terri?
Usmiechnelam sie do tego postu:
Znalazłem opinię, ... cytowany fragment pochodzi z książki wydanej w 1995.
To jest dwie minuty temu...
...Can't I dance naked in front of terri?
Serduszko moje, pewnie ze tak, chetnie wyraze na to (nawet pisemna) zgode, jak masz mniej jak 90 lat to z przyjemnoscia zobacze wszystkie twoje 'moves'. :-)
Ja ten cytat widze inaczej....then might not...psych. treatment - sugeruje 'mala prawdopodobnosc' ktora trzeba rozwazyc.
Jest jeszcze cos....czy to 'might not' odnosi sie do 'psychiatric treatment' a nie innego treatment, czy odnosi sie do 'lowering' czy nie.
Cytat: mg
no, to popracowalem, a teraz zatancze. Terri?

ale tylko przede mna i zadna inna :-),
Jak kiedys bede w Warszawie to chcialabym zobaczyc to 'na zywo'. Please....pretty please :-)
edytowany przez terri: 28 sie 2017
Dziękuję, terri.

Cytat: terri
jak masz mniej jak 90 lat to z przyjemnoscia zobacze wszystkie twoje 'moves'. :-)

Uważam się za skromną osobę, ale jestem piewien że sprostałbym bardziej wygórowanym wymaganiom :)

Mam nadzieję, że mg i ja nie musimy tańczyć w tym samym miejscu i czasie?
ja teraz widze, że w tytule jest literówka
powinno być: pozycja hot - i to bylby caly tytul
Starałem się nie być taki bezpośredni.
Temat przeniesiony do archwium.