Grandmother's

Temat przeniesiony do archwium.
Mam pytanie dlaczego w tym zdaniu : ,,In the afternoon my brother, my sister and I go to my
grandmother’s and we have dinner together." słówko ,,grandmother's" jest z ,,'s" ?
Chyba dlatego, że w tym przypadku nie traktuje się tego jako osoby tylko jako miejsce.
Coś jak McDonald's tyle że u babci:)
bo to jest skrot od
my grandmother's home/flat/place/

podobnie po polsku mowimy 'idę do fryzjera', a po angielsku 'to the hairdresser's/barber's', żeby podkreślić, że chodzi o miejsce, a nie osobę.
Na pewno znasz więcej przykładów z nazwami zawodów
A to ciekawe, dziękuję:)
A jeszcze mam takie pytanie. Skoro jest tekst i dialog, wydarzenia dzieją się w danym momencie, to dlaczego zadają pytanie: ,,Do you see that?" a nie : ,,Are you seeing that?" ?
Bo see tak ma że używa się go w Present Simple również gdy mowa o wydarzeniach dziejących się w danym momencie. Zwłaszcza w połączeniu z can.
Czyli jakbym użyła Present Continuous to byłoby źle?
Hmm... niestety nie wiem czy byłoby źle ale na pewno taką konstrukcję stosuje się o wiele rzadziej
Ok dzięki
Wydaje mi się, że jeśli see oznaczać ma zmysł widzenia to chyba zawsze używa się w czasach simple. Co innego gdy masz na myśli inne znaczenie see czyli spotkać się z kimś. Wtedy akurat używa się formy continuous
Ok dziękuję:)
Chyba dlatego, że w tym przypadku nie traktuje się tego jako osoby tylko jako miejsce.
Coś jak McDonald's tyle że u babci:)
raczej nie możesz użyć takiego porównania bo McDonald's to jest nazwa własna.
No jest...ale chodziło mi, że kiedy ktoś mówi go to my grandmother's to nie ma na myśli osobę lecz miejsce. Tak samo gdy mówi, że idzie do Macdonalda.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Studia za granicą