Toolmaker's paradigm, a conduit metaphor

Temat przeniesiony do archwium.
Czy ktoś może mi podać przykład zdania, które opiera się na toolmaker's paradigm, czytałam o tym kole, ale jakby nic dla mnie z tego nie wynika i na necie nie mogę znaleźć przykladow no i nie ukrywam, ze czytanie o struktualizmie, kongwistyce po ang to troche dla mnie hardcore
Mam wrażenie, ze conduict odnosi sie do przekazywania informacji w zdaniu, a toolmaker? HELP?
to sie nie wyraza w jezyku.
To dlaczego mam to porównać i mam przykłady zdań z conduict?
i can't find the right words to express my admiraion can be viewed as an instance which of the following models of language:
A conduict metaphor
B correct sentence generator
C toolmakers' paradigm
@patrycja

przepisuj dokładnie. Na pewno nie B)
Skłaniam się do A, ale jak mogę wiedzieć gdy nic nie wiem o tym drugim
przepisuj dokłanie, jak mam sie starac jak wykladowca sie nie stara i na prezentacji sa literowki
to dasz mu wszędzie -2 na ewaluacji. A następnym razem wybierzesz zajęcia z mg :-)
troche w tym racji mgr duzo lepsi niz zadufani w sobie doktorzy
ps nie moglam wybrac, przypisany zostal
co wiesz na temat toolmaker's paradigm?
Właściwie to nic, bo na prezentacji jest tylko narysowane te koło, nie ma opisu
Wyczytałam na wiki coś o ludziach, jeden ma więcej drzew, drugi kamieni, ten pierwszy przekazuje info jak zrobic dana rzecz, niestety ten drugi nie moze tego zrobic no bo wlasnie u niego sa kamienie, nie ma lisci i po tej smiesznej historyjce dalej nic nie wiem
to poczytaj wiecej na wiki, bo tam jest wiecej informacji niz tylko ta smieszna historyjka
http://repozytorium.uwb.edu.pl/jspui/bitstream/11320/275/1/Linguodidactica_16_Nasiadka.pdf

tu też coś jest
oo UW i wyszystko jasne na UAM, wszystko student sam musi
wpisalem w google
toolmaker's paradigm lingwistyka
czy coś takiego - z polskim terminem, żeby były wyniki po polsku

Ty też tak mogłaś
hm to moze dlatego, ze wszystko mam przestawiony na ang, nie wyskoczylo mi ;/
Rozumiem, ze dla starszych osob, 'google' to jest czarna magia, ale dla studentow?
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa