Książka do ćwiczenia pisania/gramatyki.

Temat przeniesiony do archwium.
Mam taki problem, że moja znajomość angielskiego jest spora jeśli chodzi o znajomość bierną, czyli czytanie jest na wysokim poziomie, czyli na takim, że jak czytam dowolną książkę (nie naukową) lub jakieś artykuły w internecie o podróżach/programowaniu/jakieś wiadomości etc. to w zasadzie wszystko rozumiem i tylko niekiedy zdarzy się słówko, którego nie znam i które od razu tłumaczę.

Jeśli chodzi o słuchanie to jest trochę gorzej, tzn. zależy od tego jak ktoś szybko mówi, jaki ma akcent etc. i jest zwykle tak, że nawet jeśli znałbym całe zdanie czy słówko czytając tekst, to gdy jest mówione jestem w stanie go nie zrozumieć. Ale nad słuchaniem łatwo pracować ogląda się seriale po angielsku bądź słucha podcasty, więc to łatwo idzie podciągnąć.

Problem tkwi ze znajomością aktywną języka, czyli po prostu jego wykorzystaniem, konkretniej mówieniem i pisaniem. Myślę, że jak chodzi o bierną znajomość języka oceniłbym ją na B2 to aktywną na A2 "na szynach".
To jest dajmy na to przykład pisałem ostatnio pracę inżynierską, miałem to przetłumaczenia krótki tekst tzw. "Abstract" do pracy inżynierskiej i przy jego pisaniu musiałem parę razy zajrzeć do internetu na podstawowe struktury gramatyczne/czasy itp. bo ich w ogóle nie kojarzyłem.

Podobnie jest z mówieniem, kiedyś jakiś Erasmus mnie zapytał o coś w kuchni, jak przyrządzałem sobie obiad, to też mu tak z trudem odpowiedziałem. W mówieniu też dochodzi wymowa, która jest na niezbyt dobrym poziomie, tzn. podstawowe słowa potrafię poprawnie wymówić, ale wszystkich które znam "biernie" nie.

Dlatego chciałbym jakąś książkę do ćwiczenia pisania i gramatyki, bo obecnie moja nauka angielskiego to tylko słuchanie i czytanie. A jeśli będę coś potrafił napisać to i będę teoretycznie potrafić to powiedzieć. Poza tym co do mówienia to już znalazłem kilka ćwiczeń, które będę chciał realizować na tym blogu -> http://www.mowdomnie.pl/2016/05/10/jak-cwiczyc-w-domu-mowienie-po-angielsku/

Czyli:

1. Mówienie do siebie i nagrywanie się
2. Czytanie na głos, jakiegoś tekstu i odsłuchiwanie z diki słówek, których wymowy nie znam.
3. Streszczanie tekstu.
4. Tłumaczenie jakiegoś video.
5. Ewentualnie Shadowing.

Ale najbardziej zależy mi na pisaniu płynnym, bo jestem pewny, że to najbardziej przełoży się na aktywną znajomość języka. Dlatego polećcie jakąś książkę, tylko najlepiej nie jakiś podręcznik do nauki, tylko książkę dokładnie do tego celu.
Pani Arlena Witt wydała książki w których można pisać. Kanał na YT ma totalnie autoreklamowy, ale pod twoje potrzeby książka może się przydać.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa