has never / had never

Temat przeniesiony do archwium.
Last week was the first time she had ever eaten Indian food. (NEVER)
She ______ before last week.

Trzeba uzupełnić ze słowem z nawiasu. Ja bym wstawiła: had never eaten Indian food.
Waham się z tym 'has', ale to wszystko należy już do przeszłości, więc wydaje mi się, że raczej 'had'.

Dobrze myślę?
had sounds good to me. (AmE)
edytowany przez Aaric: 14 kwi 2018
present perfect odnosi się do teraźniejszości, a jako, że ona spróbowała czegoś w tamtym tygodniu to past perfect. Poza tym jak masz okoliczniki czasy typu "last week", :yesterdar" itp. nie możesz używać present perfect.
Cytat:
present perfect odnosi się do teraźniejszości, a jako, że ona spróbowała czegoś w
i'm not going to fall out over that ....
Cytat: Zendeyro
Poza tym jak masz okoliczniki czasy typu "last week", :yesterdar" itp. nie możesz używać present perfect.

tutaj taka mala proba wyprowadzenia cie z blednego myslenia:
I've been away since [last week/yesterday].
nie chodzi przeciez o uzycie danego okolicznika czasu, a o znaczenie zdania
Cytat: engee30
Cytat: Zendeyro
Poza tym jak masz okoliczniki czasy typu "last week", :yesterdar" itp. nie możesz używać present perfect.

tutaj taka mala proba wyprowadzenia cie z blednego myslenia:
I've been away since [last week/yesterday].
nie chodzi przeciez o uzycie danego okolicznika czasu, a o znaczenie zdania


Masz rację zapomniałem o tym wspomnieć. Chodziło mi o to, że jak np. chcesz powiedzieć o czymś co zrobiłem np w wczoraj i dodasz to wczoraj do zdania to wtedy nie można użyć present perfect
Cytat: Zendeyro
Chodziło mi o to, że jak np. chcesz powiedzieć o czymś co zrobiłem np w wczoraj i dodasz to wczoraj do zdania to wtedy nie można użyć present perfect

ja tak wlasnie podchodze do tematu - najpierw znaczenie calego zdania, a potem uzycie okolicznika, o ile takie wystepuja; jak nie ma uzytego okolicznika, to mozesz sobie zobrazowac, dlaczego wowczas zdania typu: I wrote a letter vs I've written a letter sprawiaja tyle problemu uczacemu sie - najwazniejsze jest zdanie i jego znaczenie, co sie zawsze bedzie wiazalo z doborem poszczegolnych slow w odpowiednim czasie
edytowany przez engee30: 15 kwi 2018
Cytat:
Poza tym jak masz okoliczniki czasy typu "last week", :yesterdar" itp. nie możesz używać present perfect
.. nie jest to poprawne , ale w USA zrozumiałe, ...oni nie lubią Present Perfect i unikają tego tak czesto jak to możliwe ...
edytowany przez Robbertoxx: 16 kwi 2018
Cytat: Robbertoxx
Cytat:
Poza tym jak masz okoliczniki czasy typu "last week", :yesterdar" itp. nie możesz używać present perfect
.. nie jest to poprawne , ale w USA zrozumiałe, ...oni nie lubią Present Perfect i unikają tego tak czesto jak to możliwe ...

O czym Ty mowisz? Wprowadzasz koledze male zamieszanie.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Szkoły językowe