Proste dialogi po angielsku

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć, może ktoś będzie w stanie coś poradzić - jestem na poziomie między B2 a C1, właśnie szykuje się do CAE. Ogolnie nie mam większych problemów z nauką, ale pojawia się problem z mówieniem. Tzn. jezeli rozmawiam już na jakis konkretny temat, to jest ok. Ale mam problem z rzeczą teoretycznie łatwiejsza, czyli codziennymi sytuacjami. Dzisiaj np. potrzebowałam zapytać, kto jest ostatni w kolejce w poczekalni do konkretnego gabinetu. No i musiałam się mocno zastanowić..
Cytat:
Dzisiaj np. potrzebowałam zapytać, kto jest ostatni w kolejce w poczekalni do konkretnego gabinetu. No i musiałam się mocno zastanowić..

przydatny link:

https://forum.wordreference.com/threads/asking-for-the-end-of-a-line-queue.2056435/#post-1[tel]
edytowany przez zielonosiwy: 22 lut 2020
Excuse me (sir/ma'am), do you happen to be the last in the queue/line?
tak ja bym sie wyrazil
Jedyne co na szybko wymyśliłam to Who is the last to the office? ;) i jakoś poszło, tylko właśnie problem polega na tym, że w takich niby podstawowych sytuacjach mam problem i czuje się, jakbym w ogóle nic nie umiała.. :) dzięki za pomoc
mozliwe, ze za malo czasu spedzasz na rozmowie, co jest zawsze zlotym srodkiem na poprawe mowionego angielskiego
'Who's the last in the queue?' would work too.
Cytat: owll90
Cześć, może ktoś będzie w stanie coś poradzić - jestem na poziomie między B2 a C1, właśnie szykuje się do CAE. Ogolnie nie mam większych problemów z nauką, ale pojawia się problem z mówieniem. Tzn. jezeli rozmawiam już na jakis konkretny temat, to jest ok. Ale mam problem z rzeczą teoretycznie łatwiejsza, czyli codziennymi sytuacjami. Dzisiaj np. potrzebowałam zapytać, kto jest ostatni w kolejce w poczekalni do konkretnego gabinetu. No i musiałam się mocno zastanowić..
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pytania dotyczące języka angielskiego