czasy przyszłe

Temat przeniesiony do archwium.
Dzień dobry.
Dostałam takie zadanie do zrobienia, jednak nie za bardzo potrafię je ogarnąć.
Proszę o pomoc. Byłabym wdzięczna za wskazówki, dlaczego tak, a nie inaczej powinno być rozwiązane to zadanie.

Future forms: put the verbs in the right form.

1)The course ...... /finish/ next week. How about preparing something special for the last class?
2)Next year she ...... /live/ here for 10 years.
3)It ....... /not be/ long before he gets here.
4)This time tomorrow I ..... /sit/ on the plane to London.
5)What ..... /you, do/ at the weekend? Shall we go shopping together?
6)You don't know my sister. She ..... /never agree/ to the terms of this contract.
7)Look at her! She looks as if she ..... /go/ burst out crying. Ask her what's happened.
8)There is no need to hurry. We are late anyway. The bus ..../go/ by now.
9)Are you ready to order, Sir? Yes, I will have /have/ spaghetti carbonara, please. (To umiałam, wow)
10)We .... /set off/ tomorrow at dawn. Go to bed early tonight, or else you will oversleep.
Cześć,
Przejrzyj formy używane do wyrażania przyszłości, a szczególnie zwróć uwagę na: Present Continuous, Future Simple, Future Continuous, Future Perfect, to be about to, to be going. Jakie funkcje wyraża każda z tych struktur (plany / intencje / przewidywania etc.) . Poradziłaś sobie z 9 - próbuj dalej!
Uczysz się z jakiegoś konkretneo podręcznika?
Hej... Przejrzałam, zrobiłam zadanie drugi raz- znowu na 1 punkt... :(

Moje odpowiedzi:
1) The course will finish /finish/ next week. How about preparing something special for the last class?
2) Next year she will live /live/ here for 10 years.
3) It wont be /not be/ long before he gets here.
4) This time tomorrow I am going to sit /sit/ on the plane to London.
5) What will you do/you, do/ at the weekend? Shall we go shopping together?
6) You don't know my sister. She is never going to agree /never agree/ to the terms of this contract.
7) Look at her! She looks as if she will go /go/ burst out crying. Ask her what's happened.
8) There is no need to hurry. We are late anyway. The bus is going to go /go/ by now.
9) Are you ready to order, Sir? Yes, I will have /have/ spaghetti carbonara, please. (To jedyne dobrze:()
10) We are going to set off /set off/ tomorrow at dawn. Go to bed early tonight, or else you will oversleep.


Proszę o pomoc :(
Nie uczę się już z żadnego podręcznika. Zawsze miałam problemy z angielskim. Jednak chciałabym to w końcu zmienić. Aktualnie oglądam seriale po angielsku - Riverdale i planują "Its not OK" zacząć, żeby się jakoś zachęcić i przede wszystkim zacząć więcej po prostu kumać.
mialas zorientowac sie, jakiego rodzaju sytuacje wystepuja w kazdym ze zdan.
np. 1 cos sie dzieje zgodnie z harmonogramem
2. w odpowiednim momencie w przyszlosci cos bedzie sie dziac od jakiegos czasu w przeszlosci
3 ok, ale jak to regulka?
4 cos bedzie sie dziac w okreslonym momencie w przyszlosci
Rozpisałam zgodnie z radą. Proszę o zerknięcie. Od razu próbowałam dopasować to, czego powinnam użyć + wstawić to w zdanie.

1)The course ...... /finish/ next week. How about preparing something special for the last class?
Kurs ...... / koniec / następny tydzień. Co powiesz na przygotowanie czegoś specjalnego na ostatnie zajęcia?
dzieje się zgodnie z harmonogramem (Pr. Simple)
The course finish next week…

2)Next year she ...... /live/ here for 10 years.
W przyszłym roku ona ...... / live / tutaj przez 10 lat.
coś ustalane z przeszłości (Pr. Contin.)
Next year she is living here…

3)It ....... /not be/ long before he gets here.
To ....... / not be / długo zanim tu dotrze.
Hmm tu „na czuja” wpisałabym It is not to be long

4)This time tomorrow I ..... /sit/ on the plane to London.
Jutro o tej porze ja ..... / usiadłem / w samolocie do Londynu.
coś będzie się dziać w określonym momencie w przyszłości (Pr. Contin.)
This time tomorrow I am sitting on the….

5)What ..... /you, do/ at the weekend? Shall we go shopping together?
Co ..... ty robisz / w weekend? Czy pójdziemy razem na zakupy?
plany ustalane
What are you doing…?

6)You don't know my sister. She ..... /never agree/ to the terms of this contract.
Nie znasz mojej siostry. Ona ..... / nigdy się nie zgadza / na warunki tej umowy.


7)Look at her! She looks as if she ..... /go/ burst out crying. Ask her what's happened.
Spójrz na nią! Wygląda, jakby ..... / iść / wybuchnęła płaczem. Zapytaj ją, co się stało.
teraz się dzieje coś, nagła reakcja (will)
She look as if she will go burst

8)There is no need to hurry. We are late anyway. The bus ..../go/ by now.
Nie trzeba się spieszyć. I tak się spóźniamy. Autobus .... / go / już.
Rozkład jazdy (Pr. Simple)
The bus go by now.

9)Are you ready to order, Sir? Yes, I will have /have/ spaghetti carbonara, please. (To umiałam, wow)
Czy jest Pan gotów złożyć zamówienie? Tak, poproszę / have / spaghetti carbonara. (Do umiałam, wow)
spontaniczna rozmowa (will)

10)We .... /set off/ tomorrow at dawn. Go to bed early tonight, or else you will oversleep.
My .... / wyruszamy / jutro o świcie. Idź wcześnie wieczorem spać, bo inaczej zaśpisz.
rozkład dnia (Pr. Simple)
We set off tomorrow at dawn.
1)
The course finish next week… - trzecia osoba liczby pojedynczej, koncowka

2)Next year she ...... /live/ here for 10 years.
W przyszłym roku ona ...... / live / tutaj przez 10 lat.
coś ustalane z przeszłości (Pr. Contin.)
Next year she is living here… - nie ustalane, jak niby mozna ustalic/uzgodnic, ze ktos od tylu lat tu zyje?

3)It ....... /not be/ long before he gets here.
Hmm tu „na czuja” wpisałabym It is not to be long - nie, na poczatku wpisalas dobrze, ale z bledem interpunkcyjnym w przeczeniu

4)This time tomorrow I ..... /sit/ on the plane to London.
This time tomorrow I am sitting on the…. - zly czas

5)What ..... /you, do/ at the weekend? Shall we go shopping together?
plany ustalane
What are you doing…? - ok

6)You don't know my sister. She ..... /never agree/ to the terms of this contract.
Nie znasz mojej siostry. Ona ..... / nigdy się nie zgadza / na warunki tej umowy.


7)Look at her! She looks as if she ..... /go/ burst out crying. Ask her what's happened.
Spójrz na nią! Wygląda, jakby ..... / iść / wybuchnęła płaczem. Zapytaj ją, co się stało.
teraz się dzieje coś, nagła reakcja (will)
She look as if she will go burst - nie nagla reakcja, juz w tej chwili widac, co sie za chwile zdarzy

8)There is no need to hurry. We are late anyway. The bus ..../go/ by now.
Nie trzeba się spieszyć. I tak się spóźniamy. Autobus .... / go / już.
Rozkład jazdy (Pr. Simple)
The bus go by now. - nie, najwazniejsze tu jest 'by now'


10)We .... /set off/ tomorrow at dawn. Go to bed early tonight, or else you will oversleep.
My .... / wyruszamy / jutro o świcie. Idź wcześnie wieczorem spać, bo inaczej zaśpisz.
rozkład dnia (Pr. Simple)
We set off tomorrow at dawn. - powinno byc dobrze


te wszystkie cwiczenia za ogolnie za trudne. Szkoda, ze si8e nie uczylas do tej pory, nie da sie wszystkiego nadrobic od razu
Poprawiłam na:

1)The course finishes /finish/ next week. How about preparing something special for the last class?
2)Next year she lives /live/ here for 10 years. (no np. ja wiem, że tutaj gdzie aktualnie mieszkam, mieszkam od 6 miesięcy; myślałam, że to o coś takiego chodzi)
3)It won't be /not be/ long before he gets here.
4)This time tomorrow I sit /sit/ on the plane to London.
5)What are you doing /you, do/ at the weekend? Shall we go shopping together?
6)You don't know my sister. She ..... /never agree/ to the terms of this contract.
7)Look at her! She looks as if she go to going to /go/ burst out crying. Ask her what's happened.
8)There is no need to hurry. We are late anyway. The bus is going/go/ by now.
9)Are you ready to order, Sir? Yes, I will have /have/ spaghetti carbonara, please.
10)We set off /set off/ tomorrow at dawn. Go to bed early tonight, or else you will oversleep.
1 4 8 zle
7 niegramatycznie, moze zle przepisalas
10 jezeli to jest wyjazd tylko tych dwoch osob, to lepszy bedzie present continuous (arranged future)
1. tutaj nie wiem co może być źle, najpierw dałam samo finish i zostałam upomniana o to, że jest to 3 osoba liczby pojedynczej, więc skoro to pr. simple to -es powinnam dodać
7. is going to
10. We are setting off
7 nie bedzie going
7 będzie going
I was afraid you would say that.
I meant 8.
edytowany przez Aaric: 14 kwi 2020
:-)
2 is still not correct...
moja pomylka
1 jest dobrze
2 jest zle
6 ?
Temat przeniesiony do archwium.