Bardzo proszę o szybką pomoc w transformacjach- tylko 6 przykładów.

Temat przeniesiony do archwium.
Bardzo proszę o pomoc.
Treść zadania: Przeczytaj poniższe zdania. Uzupełnij luki tak aby zachować znaczenie zdania wyjściowego. W każdą lukę możesz wpisać maksymalnie 3 wyrazy.

1. My intention is to travel around the world. I am ............................................................... around the world.
2. What time is it? Could you tell me what ............................................................... ?
3. She came to school in the morning and she is still here. She ... ............................................................ here since this
morning.
4. They probably won’t pass the exam. They aren’t ............................................................... the exam.
5. Maybe she is at work, but I am not sure. She ... ............................................................ at work.
6. Mary is more intelligent than me. I am ............................................................... as Mary.
wklad wlasny? to nie jest nowy material dla Ciebie.
Nie rozumiem Pani/ Pana wypowiedzi. Jaki wkład własny? Prosiłam o pomoc, ponieważ nie potrafię zrobić akurat tych przykładów z 30-tu innych, które już wykonałam.
ale jezeli znasz material, to bedziesz miec jakies domysly.
1. chodzi o intencje
2. pytanie zalezne
3 odpowiedni czas
4 sa znaki, ze cos sie stanie/nie stanie
5 modal o znaczeniua maybe
6 stopniowanie przymiotnikow
Mam domysły, które są nieprawidłowe, ponieważ wszystkie odpowiedzi z tych przykładów są błędne.
Nie mam już po prostu pomysłu na to co mogę tu napisać. A muszę oddać to na zaliczenie przedmiotu, jednak nie studiuję filologii, więc nie jest to zdecydowanie mój przedmiot wiodący. Transformację ostatnio wykonywałam może 5-6 lat temu i po prostu już zapomniałam.
Tak, rozumiem co trzeba tam wpisać, ale po prostu akurat w tych przykładach robię to niepoprawnie.
mozesz dalej tak sobie pisac albo podac tekst do wpisania.
No to wklej zdania tak jak odrobilas. Moze ktos z nas naprowadzi cie na prawidlowe odpowiedzi.
edytowany przez Aaric: 20 cze 2020
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Studia językowe