Pomoc

Temat przeniesiony do archwium.
Hej.
W zadaniu trzeba użyć odpowiednio pod kątem logiki i gramatyki: get, hope, hot, reach, wear, wet.
Do zdania wybrałam get, dobrze?
There have been The new developments in the materials used to make waterproof clothes which......getting.....(? Dobrze? ) will put an end to the misery of those who work outdoors in wet conditions.
czy tam przypadkiem nie masz zle spisane?
wg tego, co widac to jedyna opcja pasujaca to transformacja poprzez uzycie slowa 'hopefully'
Czyli hopefully. Ok, dziękuję.
Mam prośbę o wyjaśnienie mi dlaczego opcja z get (getting) jest niepoprawna:)
nie wiem za bardzo jak, bo widze, ze wykonujesz zadania bez tlumaczenia - to nie matematyka, zeby tylko podstawiac elementy pod wzor
zaloz sie, sprobuj przetlumaczyc zdanie, a sama znajdziesz odpowiedz na swoje pytanie
tu pasuje tez 'it is hoped' w przecinkach
to by bylo juz zbyt wiele - za duzo wymogow od ucznia, aby sie polapac, co z tym zdaniem trzeba zrobic, aby bylo poprawne
Cytat: engee30
nie wiem za bardzo jak, bo widze, ze wykonujesz zadania bez tlumaczenia - to nie matematyka, zeby tylko podstawiac elementy pod wzor
zaloz sie, sprobuj przetlumaczyc zdanie, a sama znajdziesz odpowiedz na swoje pytanie

Wiem, że to nie matematyka:) tłumaczę zdania. Prosiłam tylko kogoś o wytłumaczenie dlaczego. Najlepiej kogoś o umiejętności przekazywania wiedzy:)
Cytat: mg
tu pasuje tez 'it is hoped' w przecinkach

Niestety, nie może być it is hoped, ponieważ zastosowany może być tylko jeden wyraz odpiwiednio przetransformowany ( word formation)
Dziękuję wszystkim za pomoc.
Cytat: petcat
Wiem, że to nie matematyka:) tłumaczę zdania.

w Anglii ktosby na takie stwierdzenie odpowiedzial, Put your money where your mouth is.
Super engee30! Dziękuję bardzo!
polecam cie na przyszlosc
Cytat: engee30
polecam cie na przyszlosc
dziękuję. Na pewno nieraz jeszcze skorzystam z pomocy.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa