Przygotowanie do drugiego etapu Olimpiady

Temat przeniesiony do archwium.
Hej,
okazało się, że dostałam się do okręgowego etapu oja. Zupełnie się tego nie spodziewałam, jestem dopiero w drugiej klasie liceum po podstawówce. Chciałabym przejść dalej, skoro już jakimś cudem udało mi się dostać do drugiego etapu, ale absolutnie nie wiem jak to zrobić. Zamówiłam już wszystkie 5 książek Krzyżanowskiego, wybrałam lektury , przygotuję odpowiedzi na pytania ustny, ale nie wiem co zrobić dalej. Mam tylko miesiąc i trochę na ogarnięcie tego, jestem gotowa pracować 24/7, ale nie wiem na czym się skupić, przede wszystkim przeraża mnie słownictwo i kultura. Nie wiem nic tak naprawdę o kulturze Stanów i Anglii, znam się tylko na literaturze, a nie mam za dużo czasu i z pewnością nie zdążę przeczytać wielu książek na te tematy. Będę niezmiernie, niezmiernie wdzięczna za absolutnie wszystkie rady, jakie możecie mi dać.
tak mysle, ze nie nastawiaj sie, zeby nauczyc sie wszystkiego po trochu. Wybierz sobie moze jakis temat, np. historie Wlk. Brytanii i na tym sie skoncentruj. Masz jeszcze dwa lata na szlifowanie wszystkiego.
Nie wiem jak pomóc, ale życze powodzenia i naprawde trzymam kciuki. Fingers crossed!