Jak powiedzieć, "źle mi poszło"?

Temat przeniesiony do archwium.
Hej :)

Jak powiedzieć po angielsku, że "coś poszło źle"? A raczej, że np. "Źle mi poszło na egzaminie." lub "Słabo mi poszło na rozmowie o pracę." Mogę powiedzieć "My exam went wrong."? Czy to będzie miało wtedy inny kontekst? Czy "I did poorly on my exam." Jest będzie lepszą opcją? Szukam możliwie jak najbardziej uniwersalnego i popularnego zwrotu w języku angielskim, który będzie oznaczał, że "coś słabo poszło".

Z góry dziękuję za odpowiedź :)
np
My exam went bad.
np. I didn't do well at the interview
I did badly (nie tylko poorly)

I flunked the exam
edytowany przez mg: 14 maj 2021
dziękuję :)
Cytat: Aaric
My exam went bad.

uwazaj na takie kwiatki, bo to jest AmE; w BrE bedzie: My exam went badly (wrong).
My exam went bad.
uwazaj na takie kwiatki, bo to jest AmE; w BrE bedzie: My exam went badly (wrong).

more common/popular ;-)
jak chcesz byc 'cool' to napisz 'went bad' na examinie; ja chcesz byc 'correct' to nie pisz 'went bad'
flower says she was looking for sth universal and popular.
edytowany przez Aaric: 16 maj 2021
universal and popular doesn't necessary mean correct
That's why it's POPULAR ;-)
not so amongst teachers, believe you me
Of course not. That's the whole point.
to tak na koniec zapytam, polecilbys takie uzycie?
Oczywiscie. Tak jest najczesciej uzywane. Google up "went bad" and then "went badly" and compare number of results.
niektorzy zapewne beda Ci dziekowali za Twoj wklad w tym watku, zwlaszcza ci, co troszke beda mieli zanizone oceny; a moze sie myle ;)
"niektorzy" should use their own "brains" on what to say and how to say it based on what they learn in school.
talking brains - undermining your own contributins to this forum, eh?
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Grammar is fun

 »

Pomoc językowa