Opowiadanie o teoretycznej historii/narracja - jaki czas/konstrukacja

Temat przeniesiony do archwium.
Hej,

Nie wiem do końca jak poprawnie przedstawić drugiej osobie po angielsku pewną sytuację w sposób narraacyjny, jakby tam była.

Dla przykładu podaje tekst:

Wyobraź sobie że jesteś bogaty. Masz dużo pieniędzy, wszyscy Cię lubią. Przyjeżdzasz sporotwoym samochodem. Wchodzisz do restauracji, siadasz przy stoliku. Zamawiasz jedzenie. Podchodzi do Ciebie piękna kobieta...

Jaką konstrukcję językową powinienem użyć opisując taką sytuację? Present continous/presetn simple

Imagine such situations. You are rich and everyone likes you. You are coming by sport car. You are entering a restaurant. You are sitting at a table and ordering food. A beautifull woman is coming to you...

Obecnie mam poziom B1/B2 i nie spotkałem się z takimi konstrukcjami.
Can you imagine (a situation like) this?
[Imagine/picture] this.
Mniej wiecej dobrze to pojmujesz, aczkolwiek we wszystkich zdaniach uzyjesz normalnego czasu present simple - mowisz o wydarzeniach, ktore sie dzieja jedna po drugiej, i sa istota calego przekazu
in a sports car
comes up to you
Cytat:
Imagine such situations. You are rich and everyone likes you. You are coming by sport car. You are entering a restaurant. You are sitting at a table and ordering food. A beautifull woman is coming to you...

Imagine the following: you're rich and everyone likes you. You arrive in a sports car. You enter the restaurant, sit at a table and order some food. A beautiful woman comes up to you ...
Czemu zaraz 'the restaurant', a nie wprowadzenie nowego tematu poprzez uzycie 'a restaurant'?

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia