will

Temat przeniesiony do archwium.
1) Czy możliwe jest takie zdanie
When will you tell us who will take your place when you retire?
Pytam bo pojawia się tu dwukrotnie will jedno po drugim ale coś mi mówi, że tak właśnie być powinno. Niestety nie mam jak sprawdzić odpowiedzi w podręczniku.

2) Czy możliwe jest takie zdanie
I'm sure we will be having a really great time on Java.
Pytam bo w odpowiedziach jest tylko we will have

3) Margaret says she is going to use her time in most beneficial way
Dlaczego nie the most beneficial way? Czy chodzi o to, że the dajemy przed przymiotnikiem np. the most beneficial way a przed przysłówkiem nie stawia się the dlatego in most beneficial way?
1 Mozna tez
When are you going / planning to tell us..
No można też ale czy możliwe jest takie użycie jak napisałem? Będę wdzięczny również za odniesienie się do pozostałych punktów.
Rzecz w tym, że zdanie w podręczniku zaczyna się właśnie od Will you więc taki musi być początek. Trzeba wstawić właściwą formę przed take your place no i po you na koniec ale to jasne że retire. Niestety nie mam jak sprawdzić odpowiedzi. Poza tym ciekawi mnie czy można tutaj zastosować dwukrotnie will
można
A to dziękuję. A czy można również użyć Future Continuous w 2) punkcie i czy dobrze zrozumiałem kwestię the w punkcie 3)?
2 można imo
3 Ja bym też dał THE. Nie wiem dlaczego nie ma.
Dziękuję za odpowiedź. Irytujące są takie literówki bo człowiek stara się dostrzec w tym jakąś prawidłowość. Jeśli jednak chodzi o część wykładową to Gramatyka dla zaawansowanych Macieja Mataska bardzo mi się podoba więc polecam
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia